Livescore.az

Today Games

Order by:
Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 23:39:14 Change ]
81' Olimpia SP 4 1-1 Batatais 2
81' Nacional SP 1 1-0 Capie Warrero 1
80' Stoke City U23 2 0-2 Sunderland U23 1
80' Sheffield Utd U23 2 4-0 Ipswich U23 1
80' Rapid Bucuresti 1 1-3 Universitatea Craiova 1
80' Internacional(w) 1 1-1 Kindermann (w) 3
78' Crystal Palace U23 2 2-2 Wolves U23 1
78' Desportivo Brasil SP 4 2-1 CA Votuporanguense SP
78' Bandeirante 1 0-0 Barretos SP 2
78' Real Brasilia FC (w) 1 1-1 Flamengo/RJ (w)
77' Atletico Atlanta 2 0-0 Deportivo Maipu 3
76' Santa Cruz(RS) 5 2-1 Sapucaiense RS 1 5
76' Central SC 1 4 0-2 Vitoria PE 6
75' Reet 1 0-1 Sete de Setembro PE 2
70' Defensores de Belgrano 2 0-0 All Boys 1
67' Grom Warsaw 0-0 Laura Chylice
64' RC Kadiogo 1 0-1 Vitesse Delft 1
64' Sport Boys 1 0-0 Alianza Lima
55' Central Ballester 3 0-0 CA Lugano 1
53' Juventud Unida 1 1-2 Puerto Nuevo
51' Keflavik 2 1-2 KA Akureyri 1
50' AL Najaf 1-1 Al-Hudod
50' Brighouse Town 1-0 Penistone Church
48' Deportivo Paraguayo 2 0-1 Defensores de Cambaceres 1
48' Caucaia CE 2-1 Crato CE
47' Pacajus 1-0 Ferroviario CE
46' Edinburgh City 1-0 Dumbarton
46' Ceara 1 4-1 Uniclinic Atletico Cearense CE
23' Dominican Republic Beach Soccer 0-9 El Salvador Beach Soccer
HT Verona 1 1-1 Bologna
HT Venezia 0-0 Lecce
HT Fortaleza 2 3-0 Icasa CE
39' CD Montijo 0-0 Cacereno
39' Club Guarani (w) 0-0 River Plate Asuncion (w)
39' Costa Rica MS 2-0 Operario FC MS
39' Girona 0-0 Sporting Gijon 2
39' San Martin Tucuman 1 0-0 Deportivo Riestra 1
24' Barnsley 0-0 Swansea City
24' Akranes 0-0 Stjarnan Gardabaer
24' HK Kopavogs 0-0 Hafnarfjordur
24' Haffner John (w) 0-0 Vikingur Reykjavik (w)
24' Hamrarnir (w) 0-0 Volsungur Husavik (w)
24' KR Reykjavik 1-0 Valur Reykjavik
24' Alftanes (w) 0-0 Grindavik (w)
23:40 ASAC Concorde - ASC Tevragh Zeine
03:30 Coritiba PR (Youth) - Atletico Mineiro U20
F17/05 18:00 FK Ventspils 4 2-2 Noah 3
F17/05 01:00 CS Don Bosco 1-1 Samaritaine 1
F17/05 00:00 Cruzeiro MG (w) 2 3-0 AA Napoli SC (w) 2
F17/05 00:00 Jarabacoa FC 2 1-1 Moca FC 1
F17/05 00:00 Aragua FC 1 2 0-0 Academia Puerto Cabello 2
F17/05 00:00 Greenville Triumph 1 1-1 Omaha 2
F17/05 00:00 Fray (W) 3-2 Antigua GFC (W) 3
F17/05 00:15 Deportivo Maldonado 1 2-4 Liverpool URU 2
F17/05 00:30 Sporting Cristal 1 4 2-0 Sport Huancayo 1 4
F17/05 00:30 FC Cincinnati 5 2-3 Club Internacional de Futbol Miami 3
F17/05 00:30 Boca Juniors 4 1-1 River Plate 3
F17/05 00:30 Hassania Agadir 4 2-1 CAYB Club Athletic Youssoufia 3
F17/05 01:00 Santos (w) 4 0-0 Palmeiras SP (w)
F17/05 01:00 CSC de Cayenne 1-4 Hope FC 2
F17/05 01:00 CD San Pablo Municipal 2 3-0 CD Titan 3
F17/05 01:00 Luis Angel Firpo 1 4 1-2 Alianza San Salvador 5
F17/05 01:00 Guastatoya 3 1-2 Santa Lucia Cotzumalguapa 6
F17/05 01:00 Marquense (w) 1 4-0 Gardenias de Coatepeque (w) 3
F17/05 01:15 Bragantino 1 1-1 Ponte Preta 5
F17/05 01:30 Liga Dep. Universitaria Quito 6 1-3 Sociedad Deportiva Aucas 3
F17/05 01:45 River Plate (PAR) 1 1-1 Cerro Porteno 1
F17/05 02:00 SV La Fama 2 6-4 SV Estrella 3
F17/05 02:00 Real Hope FA 2 2-0 FICA 2
F17/05 02:00 Sporting San Miguelito 2 0-1 Plaza Amador
F17/05 02:00 Santa Tecla U20 3 0-1 Municipal Limeno U20 4
F17/05 02:00 OKC Energy FC 3 2-2 Atlanta United FC II 1
F17/05 02:00 Orlando Pride (w) 1-1 Washington Spirit (w) 1
F17/05 02:10 New England Revolution 2 1-0 Columbus Crew 1
F17/05 02:30 CS Cerrito 5 3-1 CA River Plate 1 4
F17/05 02:30 Sport Recife (w) 3-0 Atletico Goianiense (w) 3
F17/05 03:00 New Jersey FC 3 2-1 EFA Metro 1 4
F17/05 03:00 Ferroviaria SP (w) 0-0 Sao Paulo/SP (w)
F17/05 03:00 North Texas SC 2 2-1 Tormenta FC 2
F17/05 03:10 Monterrey 4 1-1 Santos Laguna 2
F17/05 03:10 Portland Thorns FC (w) 1 5-0 Chicago Red Stars (w)
F17/05 03:10 Deportivo Metropolitano 3 3-0 Mineros de Guayana 3
F17/05 03:30 Sao Paulo 4-0 Mirassol 2
F17/05 03:30 Coritiba PR (Youth) 3 2-2 Atletico Mineiro (Youth) 1
F17/05 03:30 Fort Lauderdale Strikers 2 5-1 FC Tucson 1 3
F17/05 04:00 Guarani CA 3 1-6 Libertad 3
F17/05 04:00 9 de Octubre 1 8 0-1 Barcelona SC(ECU) 4
F17/05 04:05 DC United 2 0-1 Orlando City 4
F17/05 04:00 SV Britannia 2 1 3-0 SV Caravel 2 2
F17/05 04:00 CD Motagua 1 2-1 CD Olimpia 3 4
F17/05 04:30 New England Revolution B 2 2-2 Chattanooga Red Wolves 2
F17/05 04:30 Rio Grande Valley 2 2-1 San Antonio 4
F17/05 05:00 Real Esteli 3 4-2 Managua FC 2
F17/05 05:05 Club America 4-2 Pachuca
F17/05 05:35 Seattle Sounders 2 2-0 Los Angeles FC 1
F17/05 07:30 Deportivo Saprissa 2 4-3 Alajuelense
F17/05 11:00 Kunming Zheng He Shipman 2-3 ChinaU20
F17/05 11:00 Jimma Aba Jifar 1 1 0-0 Bahir Dar Kenema FC 3
F17/05 11:30 Sejong Gumi Sportstoto (w) 1 1-1 KSPO FC (w)
F17/05 12:00 Kyzyl Zhar Petropavlovsk II 3 0-6 Okzhetpes 1 3
F17/05 12:30 Bulleen Lions U21 1 7-1 Moreland Zebras U20 1
F17/05 13:00 Surfers Paradise Blue 15-1 Tamborine Mountain Eagles Metro
F17/05 13:00 Runaway Bay II Reserves 1 1-5 Mudgeeraba SC Reserves 1 2
F17/05 13:00 Ormeau Reserves 2 3-1 Musgrave B Reserves
F17/05 13:00 Hyundai Steel Red Angels (w) 0-0 Boeun Sangmu (w)
F17/05 13:00 Suwon FMC (w) 2-2 Gyeongju FC (w)
F17/05 13:00 Bonnyrigg White Eagles U20 3 0-0 St.George Saints U20 1
F17/05 13:00 Seoul Amazones (w) 1-0 Changnyeong (w)
F17/05 14:00 Tianjin Tigers 1 2-1 Wuhan FC 1
F17/05 14:05 Ethnikos Pireaus 1 0-2 AS Ano Mera 2
F17/05 14:00 FK MOIK Baku 1-3 Turan Tovuz
F17/05 14:15 FC Bulleen Lions 2 1-0 Moreland Zebras 1
F17/05 14:30 Gorilla FC 3 0-3 APR FC 2
F17/05 14:30 Jeonnam Dragons 1 4 2-0 Ansan Greeners FC 1
F17/05 14:30 Bucheon FC 1995 3 1-1 Seoul E-Land FC 3
F17/05 15:00 Baikonur 3 1-0 FK Aksu 1
F17/05 15:00 Maktaaral 3-0 FK Igilik 3
F17/05 15:00 Kairat Academy 2 2-4 Tarlan 4
F17/05 15:00 FK Radnicki Novi Belgrad U19 4-2 FK Brodarac U19 1
F17/05 15:00 FK Graficar Beograd U19 3-1 IMT Novi Beograd U19
F17/05 15:00 Mashujaa FC 1 3-2 DTB FC 1
F17/05 15:00 Ekibastuzets 2-1 Akademiya Ontustik
F17/05 15:00 Bulat Temirtau 2 2-0 Lashyn Karatau 1 3
F17/05 15:00 Qarabag II 1 0-1 Qaradag Lokbatan
F17/05 15:00 FK Kapaz Ganca 1-0 Sabah II
F17/05 16:00 Changchun Yatai 3 1-0 Shanghai Shenhua 3
F17/05 16:00 Karpaty Lviv (w) 1 0-1 Mariupolchanka Mariupol (w) 3
F17/05 16:00 Alay 1 4-5 FC Altyn Asyr 1
F17/05 16:00 Dire Dawa 3-1 Fasil Kenema
F17/05 16:00 FK Andijon 1 1 1-2 Lokomotiv Tashkent 4
F17/05 16:00 Keshla FK II 1-1 Standard Sumgayit II
F17/05 16:30 Zaqatala FK 0-4 PFC Neftchi II
F17/05 17:00 Lazio U20 2 1-2 Juventus U20 1
F17/05 17:00 Dunarea Calarasi 2 0-2 FK Csikszereda Miercurea Ciuc 1
F17/05 17:00 Club Olimpia (w) 2 3 2-0 12 De Octubre Itaugua (W) 1
F17/05 17:00 Kataka FC 3 1-0 FC Calvary 3
F17/05 17:00 Kagera Sugar 3-1 Ruvu Shooting 2
F17/05 17:00 Athletico Olympic 1-2 Kayanza Utd 1
F17/05 17:00 Muhanga 3 0-2 Bugesera 3
F17/05 17:00 Tunduru Korosho FC 1 0-0 Green Warriors 5
F17/05 17:30 Sha LAN U19 1-4 Cosenza Calcio Youth
F17/05 17:30 Kiyovu FC 2 1-2 Rutsiro FC 3
F17/05 17:30 Gasogi Utd 3 1-1 Rayon Sports FC 2 3
F17/05 17:30 Al Karkh 3 2-2 Al Talaba 3
F17/05 17:30 Zakho 0-2 Baghdad
F17/05 18:00 Marekh 0-1 FC Porto Suez
F17/05 18:00 Dordoi-Dynamo Naryn 1 0-2 FC Ahal 4
F17/05 18:00 Osters U21 1-3 Helsingborg U21
F17/05 18:00 Tersana SC 1-1 El Daklyeh 1
F17/05 18:00 El Sekka El Hadid 2 1-0 Ghomhoreyet Shebin 1
F17/05 18:00 Nogoom El Mostakbal 0-0 Sers Elyan 2
F17/05 18:00 Rhodos FC 1 2-1 Asteras Vlachioti 2
F17/05 18:00 El Merrikh 2 0-1 Suez Montakhab 2
F17/05 18:00 Petrojet 1 2-0 ZED FC 2
F17/05 18:00 Fayoum 1 3 6-2 Tahta SC 2
F17/05 18:00 Tanta 0-2 Olympic El Qanal 2
F17/05 18:30 Botev Plovdiv 1 1-1 Cherno More Varna 1
F17/05 18:45 Carme Dawson 4-2 Sandro Abate Avellino Futsal
F17/05 19:00 Skenderbeu Korca 1 2-0 Apolonia Fier 3
F17/05 19:00 Lisen 1 1-0 Usti nad Labem 4
F17/05 19:00 Ermis Aradippou 7-1 Karmiotissa Polemidion 2
F17/05 19:00 KF Tirana 4 0-1 KF Laci 2
F17/05 19:00 Atalanta U20 2 2-2 Sassuolo U20 2
F17/05 19:00 KS Perparimi Kukesi 1 2-1 KS Bylis 1
F17/05 19:00 Alverca 4 4-0 Marinhense 2
F17/05 19:00 Shahrdari Hamedan 1 1-2 Iran Javan Bushehr 1 4
F17/05 19:00 Dukla Prague 3 1-2 FK MAS Taborsko 2
F17/05 19:00 Vllaznia Shkoder 1-0 Kastrioti Kruje
F17/05 19:00 Foolad Natanz FC 2 2-2 Avalan Kamyaran 1 4
F17/05 19:00 Teuta Durres 0-1 Partizani Tirana
F17/05 19:00 Ebusua Dwarfs 1 1-1 Ghana Dream FC 2
F17/05 18:15 Shahrdari Bandar Abbas 4 1-0 Melli Hafari 2
F17/05 19:30 FC Timisoara 2 2-2 CS Mioveni 1
F17/05 19:30 SJK Akatemia 2 3-1 Jyvaskyla JK 2
F17/05 19:30 HJK Helsinki 3 2-0 Lahti 1
F17/05 19:30 TPS Turku 2 1-2 Jaro 2
F17/05 19:30 Vaasa VPS 2-2 KPV 2
F17/05 19:30 Elmoadab Tabriz FC 2 1-0 Mes Novin Kerman 3
F17/05 19:30 Honka Espoo (w) 2 0-0 HJK Helsinki (w)
F17/05 19:59 Alianza Universidad 1 2 1-2 UTC Cajamarca 1 4
F17/05 19:59 AS Police Ouagadougou 2 1-2 ASF Bobo 2
F17/05 20:05 Khujand 3 0-3 Nasaf Qarshi
F17/05 19:00 FC Vista Turbine 6 1-0 Espad Tehran 6
F17/05 19:59 Arbil 2-1 Al-Naft
F17/05 19:59 Belize Beach Soccer 3-6 Mexico Beach Soccer
F17/05 19:59 Naft Al Junoob 2-3 Naft Alwasat
F17/05 20:30 Vasteras SK FK 2 0-0 IFK Varnamo 1
F17/05 20:30 Malmo FF 3 3-1 Kalmar 1
F17/05 20:30 IFK Goteborg 2-2 IK Sirius FK 2
F17/05 20:30 Elfsborg 2-3 Halmstads 1
F17/05 20:30 Ostersunds FK 2 1-2 AIK Solna 1
F17/05 20:30 Mjallby AIF 1-1 Hacken 2
F17/05 20:30 Varbergs BoIS FC 1 2-1 IFK Norrkoping FK 3
F17/05 20:30 Djurgardens (w) 1-4 BK Hacken (W)
F17/05 20:30 Cittadella 4 3-0 Monza 2
F17/05 21:00 Real Oviedo 5 1-0 Malaga 4
F17/05 21:00 VFB Lubeck 1 1-2 Zwickau 1
F17/05 21:00 Eskilstuna United (w) 3 1-1 Hammarby (w) 1 3
F17/05 21:00 Sonderjyske 1 2-0 Lyngby
F17/05 21:00 Doxa Katokopias 1-2 APOEL Nicosia
F17/05 21:00 Independiente Rivadavia 2 1-1 Gimnasia Jujuy 4
F17/05 18:15 ACS Ksar 1 6 1-2 F.C. Nouadhibou
F17/05 21:00 Altay Spor Kulubu 3-2 Istanbulspor 2
F17/05 21:00 Bournemouth AFC 1-0 Brentford 2
F17/05 21:00 Levski Sofia 4 1-1 Tsarsko Selo 6
F17/05 21:00 Londrina PR 2 1-1 Cianorte PR 2
F17/05 21:00 Gremio Metropolitano Maringa 1 3 1-2 Cascavel PR 4
F17/05 21:00 Azuriz FC 3 1-0 Operario Ferroviario PR 1 1
F17/05 20:30 ASC Port Autonome 1 5 0-0 Thies FC 2
F17/05 21:20 Al Kuwait SC 5-1 Al-Salmiyah
F17/05 21:30 Bahamas Beach Soccer 3-3 Guatemalan beach foot
F17/05 21:20 Al-Shabab(KUW) 1-0 Al-Qadsia SC
F17/05 21:20 Khaitan 1-1 Al-Arabi Club (KUW)
F17/05 21:20 Al-Nasar 0-1 Kazma
F17/05 21:20 Al Fahaheel SC 3 3-1 Al-Sahel 1 2
TBD17/05 22:00 Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv
TBD17/05 21:30 Bergnasets AIK - Storfors AIK
TBD17/05 21:30 Ullared - Assyriska BK
TBD17/05 18:45 Al-Salibikhaet - Al Gela
TBD17/05 18:45 Burgan SC - Al-Ttadamon(KUW)
TBD17/05 18:00 Kokakola Cairo - El Zarqa
TBD17/05 17:30 Kian Babol U23 - Teraktor-Sazi U23
TBD17/05 17:30 Naft Omidiyeh U23 - Aluminium Arak U23
TBD17/05 17:30 Navad Urmia U23 - Pars Jonoubi Jam U23
TBD17/05 17:30 Padide Mashhad U23 - Nassaji Mazandaran U23
TBD17/05 17:00 Terrazo and Tiles FC - Luweero United
TBD17/05 00:00 Atletico FC - Deportes Quindio
P17/05 21:30 Beitar Jerusalem - Hapoel Hadera
P17/05 21:15 Ashdod MS - Hapoel Beer Sheva
P17/05 21:15 Hapoel Kfar Saba - Bnei Yehuda Tel Aviv
P17/05 21:00 Parana PR - Atletico Paranaense
P17/05 20:05 Maziya - Mohun Bagan(Ind)
P17/05 19:30 PK Keski Uusimaa - Mypa
P17/05 19:30 KaPa - Kiffen Helsinki
P17/05 19:00 Maccabi Netanya - Hapoel Haifa
P17/05 16:30 Orebro U21 - Athletic FC United U21
P17/05 06:00 Rebels FC - United City
P17/05 04:00 Texas Spurs II - Bell County FC
P17/05 03:30 Bolivar - Real Santa Cruz
P17/05 01:20 Hudson Valley Hammers - New York Contour United
P17/05 01:15 Club Guabira - Oriente Petrolero
P17/05 00:00 San Luis Quillota - Lautaro de Buin
P17/05 01:00 AS Gosier - South East FC
P17/05 01:00 Cavaly AS - Scherpenheuvel