Livescore.az

Today Games

Order by:
Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 21:29:13 Change ]
UEFA European Championship
70' Germany 1 4-2 Portugal
23:00 Spain - Poland
F19/06 17:00 Hungary 1 1-1 France 1
Finland Veikkausliga
F19/06 18:00 KuPs 4 2-1 Honka Espoo 3
International Club Friendly
77' SV Ried B 1 0-2 SV Seekirchen 2
75' NK Mura 05 2 0-2 Dinamo Zagreb 1
62' FK Backa Topola 1-2 FK Spartak Zlatibor Voda 1
47' ASK St.Valentin 1 0-3 SKU Amstetten
HT NK Zagora Unesic 2-2 HNK Sibenik
29' FK Podgorica 1 0-0 FK Sutjeska Niksic
29' SC Dikkelvenne 0-0 KAA Gent
29' Santa Ana 3-0 ASK Voitsberg
22:00 FK Buducnost Podgorica - Vllaznia Shkoder
12:30 MFK Skalica - SKF Sered
12:00 Sparta Praha B - Dukla Prague
F19/06 17:00 Djurgardens 2-3 Kalmar
F19/06 04:00 FC Twenty 11 3 3-2 St. Albans Shirley FC 1
F19/06 07:00 Dumbea FC 4 3-2 JS Baco 3 1
F19/06 09:00 AS Elfen Sayama (w) 1-2 Nagano Parceiro (w)
F19/06 12:00 Zdar nad Sazavou 0-0 Velke Mezirici
F19/06 12:00 ZNK Osijek 4-0 NK Cepin 1
F19/06 12:00 Slavoj Trebisov 1-5 Humenne
F19/06 12:00 Tatran Vsechovice 2-4 Valasske Mezirici
F19/06 12:00 SK Motorlet Praha 1 1-4 Admira Praha
F19/06 12:15 FC Zenit Caslav 2 2-3 Dukla Praha B
F19/06 12:30 NK Aluminij 1 3-0 Sampion Celje
F19/06 12:30 Dukla Prague 2-0 Sparta Praha B
F19/06 12:30 Sokol Dolna Zdana 1 3-0 STK Samorin
F19/06 12:30 SKF Sered 2 0-3 MFK Skalica
F19/06 13:00 MSK Zilina 4-3 Sport Podbrezova
F19/06 13:00 Spartak Trnava 4-0 FC Artmedia Petrzalka
F19/06 13:00 FC Blau Weiss Feldkirch 0-8 RW Rankweil
F19/06 13:00 FC Frankfurt 3-3 FSV Union Furstenwalde 1
F19/06 13:00 Baltika Kaliningrad 0-2 FC Ufa 1
F19/06 13:00 FC Blaus Weiss 90 Berlin 1 2-7 Hertha BSC Berlin Youth
F19/06 13:00 USC Eugendorf 1 1-2 SV Austria Salzburg 2
F19/06 15:00 SC Bregenz 1 0-1 Austria Lustenau 1
F19/06 16:00 Eintracht Norderstedt 5-1 HSC Hannover
F19/06 16:00 Hacken 1-0 Orebro
F19/06 17:00 Trenkwalder Admira Wacker 4-0 SV Horn
F19/06 16:30 TuS Russingen 0-1 TSG Pfeddersheim
F19/06 17:00 Mjallby AIF 1-2 Halmstads
F19/06 17:30 Portstewart 0-2 Coleraine 2
F19/06 17:30 Malmo FF 2-0 Elfsborg
F19/06 18:00 Darwen FC 3-3 New Mills 1
F19/06 17:00 Veles 0-2 Volgar-Gazprom Astrachan
F19/06 18:00 Tempo Overijse 0-5 Saint Gilloise
F19/06 19:00 SC Pinkafeld 3-4 TSV Hartberg
F19/06 19:00 Tatran LM 1 2-1 Michalovce
F19/06 19:00 FC Superfund Pasching 0-5 Videoton Puskas Akademia
F19/06 19:00 Slavia Sofia 3-0 Marek Dupnitza 1
F19/06 18:00 CFR Cluj 1-1 Ludogorets Razgrad
TBD19/06 19:59 Berg en Dal - Sint-Truidense
TBD19/06 16:00 Kapfenberg - Slovan Bratislava
TBD19/06 18:00 Spartak Moscow II - SKA Khabarovsk
P19/06 13:30 Albirex Niigata FC - Tampines Rovers FC
P19/06 13:00 Rakow Czestochowa - Sokol Ostroda
International Friendly
F19/06 18:00 Rochester Utd 2 2-0 Punjab Utd 1
Norwegian Tippeligaen
F19/06 17:00 Sandefjord 3-0 Viking 1
J-League Division 1
F19/06 08:00 Avispa Fukuoka 2 1-2 Vissel Kobe 1
F19/06 09:00 Consadole Sapporo 1 2-0 Oita Trinita 1
F19/06 13:00 Yokohama FC 0-1 FC Tokyo 2
F19/06 14:00 Hiroshima Sanfrecce 1 1-0 Kashiwa Reysol 1
P19/06 12:00 Nagoya Grampus - Yokohama Marinos
USA Major League Soccer
F19/06 04:05 New York Red Bulls 2 2-0 Nashville
F19/06 06:05 Real Salt Lake 4 3-1 Vancouver Whitecaps 1
Korea League
F19/06 11:30 Gwangju Football Club 2 1-1 FC Seoul 3
Poland Mloda Ekstraklasa
TBD19/06 14:15 Pogon Szczecin(Youth) - Zaglebie Lubin (Youth)
TBD19/06 14:00 Legia Warszawa (Youth) - Nowy Hutnik Youth
TBD19/06 13:00 Jagiellonia Bialystok (Youth) - Slask Wroclaw U21
Belarusian Premier League
86' FC Torpedo Zhodino 1 2-0 Sputnik Rechitsa 1
21:45 Dinamo Minsk - BATE Borisov
F19/06 15:45 FK Vitebsk 1 0-0 FC Rukh Brest 3
F19/06 17:45 FC Gomel 1 1 2-0 FK Isloch Minsk 2
Korea Challengers League
F19/06 12:00 Hwaseong FC 2 0-0 Changwon City 1
F19/06 12:00 Paju Citizen FC 2-0 Busan Transportation Corporation 2
F19/06 12:00 Gimpo FC 2 1-2 Gimhae City 3
F19/06 12:00 Yangju Citizen 1 1 0-2 Gyeongju KHNP 2
Uruguay Primera Division
22:00 Boston River - Nacional Montevideo
F19/06 17:00 IA Sud America 2 1-2 CA River Plate 4
F19/06 19:15 Club Atletico Progreso 2 0-0 Cerro Largo 4
Japan Football League
F19/06 08:00 Honda FC 3-0 Mio Biwako Shiga 2
F19/06 08:00 FC Tiamo Hirakata 3-1 Yokogawa Musashino
F19/06 10:00 Nara Club 3 0-1 Run Mel Aomori 2
Swiss Challenge League
19:30 FC Paradiso - FC Linth 04
Botola Pro 1
68' FAR Forces Armee Royales 3 1-0 MCO Mouloudia Oujda 1 4
22:15 Olympique de Safi - Maghrib Association Tetouan
Slovakia 3.Liga
F19/06 19:00 Lokomotiva Devinska Nova Ves 1 2-0 Kalinkovo 4
F19/06 19:00 FC Rohoznik 2 2-0 Inter Bratislava 1
F19/06 19:30 TJ Spartak Myjava 1 2-1 FC Vion Zlate Moravce B 1
TBD19/06 19:31 Rimavska Sobota - Novohrad Lucenec
Spanish Bizkaia-Tercera Division
71' Arucas CF 3-0 Atletico Union Guimar
70' Santa Catalina Atletico 3-1 CD Ferriolense
69' CD Corellano 5-4 Pena Azagresa
69' CD Subiza 1-0 Lourdes
68' Villa Santa Brigida 4-0 UD Ibarra
67' CD River Ega 6-0 Fontellas 1
HT Viveiro CF 0-1 CD Pontellas
90+' SD Festra 0-0 Ribadumia CF
90+' UD Kia 0-0 CD Vera
F19/06 19:30 Beti Kozkor KE 2 1-2 CD Ardoi Draw 3
Denmark Woman League Divison 2
TBD19/06 16:00 Herlufsholm GF (w) - Naesby BK (w)
TBD19/06 16:00 Solrod (w) - FC Damso (w)
TBD19/06 16:00 Fredensborg (w) - Frederiksberg Boldklub (w)
TBD19/06 16:00 Osterbro IF (w) - Skovlunde IF (w)
TBD19/06 16:00 Fortuna Hjorring B (w) - JAI Fodbold (w)
TBD19/06 16:00 aalborg Freja (w) - IF Lyseng (w)
TBD19/06 16:00 Romalt Woman s - Aarhus 1900 (w)
TBD19/06 16:00 Vildbjerg SF (w) - Varde (w)
Iceland Division 1
F19/06 18:00 Vikingur Olafsvik 0-3 Vestri
National Premier Leagues Western Australia
F19/06 11:00 Balcatta FC 1 0-2 ECU Joondalup 1
F19/06 11:00 Rocking ham City 1 1-3 Sorrento F.C. 2
F19/06 11:00 Bayswater City 1 3-6 Inglewood United 1
F19/06 11:00 Perth SC 2 1-1 Willip
F19/06 11:00 Perth Glory (Youth) 4 0-0 Armadale SC
Primera Division de Venezuela
F19/06 00:00 Zulia FC 3 1-2 Estudiantes Merida FC 1 2
F19/06 03:15 Universidad Central de Venezuela 6 2-2 Atletico Venezuela 1
Sweden Superettan
F19/06 15:00 IK Brage 2 1-3 Orgryte 1 2
F19/06 17:00 Osters IF 1 2-0 AFC Eskilstuna 2
F19/06 17:00 Norrby IF 2 2-0 IFK Varnamo 1
F19/06 19:00 Vasalunds IF 1 0-3 Landskrona BoIS
F19/06 19:00 Jonkopings Sodra IF 2 1-0 GAIS
Algeria U20 Youth League
F19/06 13:00 NC Magra U21 6-1 USM Bel Abbes U21
F19/06 13:00 CR Belouizdad U21 2 2-1 Paradou AC U21 2 2
F19/06 13:00 MC Oran U21 1 0-0 MC Alger U21 1
F19/06 13:00 WA Tlemcen U21 2 1-1 Olympique Medea U21 2
F19/06 14:00 MSP Batna U21 3 0-0 CA Batna U21 1
F19/06 14:00 IB Lakhdaria U21 2 3-2 USM Blida U21 1 4
F19/06 14:00 RC Kouba U21 4 2-0 WA Boufarik U21 2
F19/06 14:00 JSM Bejaia U21 1-3 ES Ben Aknoun U21 1 3
F19/06 14:00 MO Constantine U21 2 1-3 MC EI Eulma U21 2
F19/06 14:00 RCB Oued Rhiou U21 4 3-3 JSM Tiaret U21 1
F19/06 14:00 NRB Teleghma U21 0-2 US Chaouia U21
TBD19/06 13:00 JS Saoura U21 - JSM Skikda U21
TBD19/06 14:00 HB Chelghoum Laid U21 - USM Annaba U21
TBD19/06 14:00 SKAF Khemis Miliana U21 - US Remchi U21
Uzbek League
F19/06 19:00 Turon Nukus 1 6 0-3 Kuruvchi Bunyodkor 4
F19/06 19:00 Pakhtakor 3 0-0 Sogdiana Jizak 5
F19/06 19:00 OTMK Olmaliq 3 2-0 Metallurg Bekobod 1
Argentine Division 2
22:30 Alvarado Mar del Plata - Atletico Mitre de Santiago del Estero
22:30 Deportivo Maipu - Almirante Brown
P19/06 22:30 Estudiantes Rio Cuarto - Belgrano
P19/06 22:30 Quilmes - Chacarita juniors
P19/06 22:30 Agropecuario de Carlos Casares - Nueva Chicago
P19/06 22:30 Temperley - San Martin Tucuman
P19/06 22:30 Gimnasia Mendoza - Deportivo Riestra
P19/06 22:30 Club Atletico Tigre - Atletico Atlanta
VIC Women’s Premier League
F19/06 09:00 Heidelberg United (w) 2 1-0 Calder United SC (w)
F19/06 09:00 Bayside United (w) 0-10 South Melbourne (w)
P19/06 09:00 FC Bulleen Lions (w) - Alamein (w)
P19/06 09:00 Box Hill (w) - Emerging Athlete Program (w)
Georgia Primera Division
HT Dinamo Tbilisi 1-0 Lokomotiv Tbilisi 1
F19/06 19:30 FC Saburtalo Tbilisi 1 4-0 Samtredia 3
Algerian Ligue Professionnelle 2
F19/06 19:00 CR Beni Thour 4-1 USM EL HARRACH
F19/06 19:00 RC Kouba 1 2-1 WA Boufarik 3
F19/06 19:00 HB Chelghoum Laid 0-0 USM Annaba
F19/06 19:00 MSP Batna 1 1-0 CA Batna 2
F19/06 19:00 RC Arba 1 2-0 MO Bejaia
F19/06 19:00 NRB Teleghma 2 3-0 US Chaouia 1
F19/06 19:00 IRB Lakhdaria 1-0 USM Blida 2
F19/06 19:00 MO Constantine 1 0-1 MC El Eulma
F19/06 19:00 MCB Oued Sly 5 2-0 CRB Ain Ouessara 1
F19/06 19:00 JSM Bejaia 1-1 ES Ben Aknoun 2
F19/06 19:00 RC Oued Rhiou 4 3-1 JSM Tiaret 2
TBD19/06 19:00 SKAF Khemis Melina - US Remchi
TBD19/06 19:00 OM Arzew - CRB Temouchent
TBD19/06 19:00 IRB El Kerma - ASM Oran
TBD19/06 19:00 MC Saida - SC Ain Defla
TBD19/06 19:00 CRB Ouled Djellal - AS Khroub
TBD19/06 19:00 A Bou Saada - WRB Msila
TBD19/06 19:00 Hanshely - DRB Tadjenant
Australia A-League
F19/06 13:05 Sydney FC 2-1 Adelaide United 3
Women Norwegian Toppserien
F19/06 17:00 Kolbotn (w) 1 1-2 Stabaek (w)
Algerian Ligue Professionnelle 1
70' CR Belouizdad 1-0 Paradou AC 1
67' MC Oran 1 1-0 MC Alger 1
66' MC Magra 0-0 USM Bel Abbes
65' WA Tlemcen 1 1-0 OM Medea 2
23:00 Biskra - RC Relizane
23:00 JS Saoura - JSM Skikda
Copa America
F19/06 01:00 Chile 1 1-0 Bolivia 2
F19/06 04:00 Argentina 3 1-0 Uruguay 2
Australia Brisbane Premier League
F19/06 12:00 Mount Gravatt Hawks 3 2-1 St George Willawong FC 3
F19/06 12:15 The Gap BPL 3 0-0 University of Queensland 1
F19/06 13:15 The Lakes 2 1-3 Bayside United FC
J-League Division 2
F19/06 13:00 Matsumoto Yamaga FC 1 0-0 Omiya Ardija 2
F19/06 13:00 Ventforet Kofu 1 2-2 Renofa Yamaguchi
F19/06 13:00 Tochigi SC 0-2 V-Varen Nagasaki
F19/06 14:00 Fagiano Okayama 3-0 FC Ryukyu
F19/06 14:00 Jubilo Iwata 1-0 JEF United Ichihara Chiba 1 4
F19/06 14:00 Zweigen Kanazawa FC 1-2 Kyoto Sanga
Denmark Youth U19
F19/06 14:30 Aalborg BK U19 0-0 Odense BK U19 2
F19/06 15:00 FC Kobenhavn U19 1 1-1 Randers Freja U19 2
TBD19/06 16:30 Midtjylland U19 - Vejle U19
TBD19/06 15:00 BrondbyU19 - Horsens U19
TBD19/06 15:00 Esbjerg U19 - Aarhus AGF U19
TBD19/06 14:00 Lyngby Fodbold Club U19 - Silkeborg U19
VIC Premier League
F19/06 09:00 Avondale FC 2 3-0 Dandenong City SC 2 2
F19/06 11:30 Hume City 1 3 2-3 Melbourne Knights 2
F19/06 13:00 Dandenong Thunder 2-1 Eastern Lions SC 1
Kazakhstan Premier League
F19/06 17:00 Tobol Kostanai 3 2-1 FC Zhetysu Taldykorgan 4
F19/06 18:00 FK Kaspyi Aktau 3 2-4 Kaisar Kyzylorda 1 2
F19/06 19:00 FK Arys 2 0-3 FC Kairat Almaty 2
Faroe Islands Formuladeildin
22:00 EB Streymur - B36 Torshavn
Lithuania - 1.Division
70' DFK Dainava Alytus 1 0-0 Suduva 1
18:00 Hegelmann Litauen - Kauno Zalgiris
Argentina Prim C Metropolitana
P19/06 22:00 Club Atletico Acassuso - Los Andes
P19/06 22:00 CA San Miguel - Villa San Carlos
P19/06 22:00 Canuelas FC - Colegiales
P19/06 22:00 Deportivo Merlo - Defensores Unidos
P19/06 22:00 Flandria - CA Fenix Pilar
P19/06 22:00 Sacachispas - Argentino de Quilmes
P19/06 22:00 Talleres Rem de Escalada - Deportivo Armenio
P19/06 22:00 UAI Urquiza - Comunicaciones BsAs
BSWCP
14' Switzerland Beach Soccer 3-1 Italy Beach Soccer
22:30 Russia Beach Soccer - Spain Beach Soccer
F19/06 18:55 Belarus Beach Soccer 1 8-2 Turkey Beach Soccer 1
F19/06 17:30 France Beach Soccer 3-4 Poland Beach Soccer
F19/06 15:45 Portugal Beach Soccer 3-3 Ukraine Beach Soccer
F19/06 13:00 Kazakh beach foot 3-2 Lithuania Beach Soccer
F19/06 13:00 England Beach Soccer (w) 3-1 Russia Beach Soccer (w)
F19/06 14:15 Estonia Beach Soccer 1 3-2 Sweden Beach Soccer
F19/06 14:35 Germany Beach Soccer 1 4-4 Azerbaijan Beach Soccer 3
F19/06 17:00 Czech Republic Beach Soccer 1-1 Norway Beach Soccer
F19/06 18:30 England Beach Soccer 2-4 Romania Beach Soccer
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
F19/06 17:00 Mjallby AIF U21 1-2 Halmstads U21
Sweden Division 1
F19/06 15:00 Brommapojkarna 1 3-0 Orebro Syrianska IF 3
F19/06 15:00 Lindome GIF 1 2 1-2 Ljungskile 2
F19/06 16:00 Pitea IF 1 3-2 Assyriska
F19/06 18:00 Osterlen FF 1-2 FC Trollhattan 2
F19/06 18:00 Dalkurd FF 2 2-1 Karlstad BK 1 2
F19/06 18:00 Tvaakers IF 2 0-2 Skovde AIK 1
F19/06 18:00 Sollentuna United 2 2-2 Hudiksvalls ABK 1
F19/06 18:00 IF Sylvia 1 5-0 Haninge 3
F19/06 18:00 Utsiktens BK 2 2-1 Atvidabergs 2
F19/06 18:00 Assyriska Turab IK JKP 1 1 1-2 FC Linkoping City 2
F19/06 19:00 Sandvikens IF 2-0 Gefle IF
USL First Division
F19/06 03:00 Charleston Battery 4 2-1 Miami FC 2
F19/06 06:05 Real Monarchs 3 1-2 El Paso Locomotive FC 1 1
Brazil Serie B
23:30 Vasco da Gama - CRB AL
23:30 Avai FC SC - Remo Belem (PA)
F19/06 04:30 Brasil de Pelotas 1 4 2-1 Goias 1
Jordan Premier League
21:30 Ramtha Club - Al-Baq s
P19/06 19:00 AL Salt - Al Hussein Irbid
Australia Victorian Premier League U20
F19/06 06:40 South Melbourne U20 1 6-1 Port Melbourne Sharks SC U20 1 1
F19/06 11:00 Dandenong Thunder U20 1 0-4 Eastern Lions U20 1
F19/06 13:45 Hume City U20 2 0-1 Melbourne Knights U20 2
Ireland First Division
22:00 Cobh Ramblers - Treaty United
CAF Champions League
29' Esperance Sportive de Tunis 0-0 EL Ahly
23:00 Wydad Casablanca - Kaizer Chiefs
J-League Division 1
F19/06 07:00 Speranza Takatsuki(w) 1-2 Nippon Sport Science Universit (w)
F19/06 08:00 NGU Nagoya (w) 1 2-1 Orca Kamogawa FC (w)
F19/06 08:00 Setagaya Sfida (w) 2-4 Cerezo Osaka Sakai (w)
Lithuania - 2.Division
69' Banga Gargzdai B 1 0-2 Atomsfera Mazeikiai
F19/06 13:30 Lietava Jonava 2 3-1 FK Zalgiris Vilnius B 3
F19/06 15:00 Kazlu Ruda FK Silas 4-0 Vilniaus Baltijos Futbolo Akademija 2
F19/06 19:00 FK Panevezys-2 1 2 2-1 Siauliai 1
Nigerian Premier League
F19/06 19:00 Akwa United 1 2-0 Adamawa United 2
Ghana FA Cup
TBD19/06 18:00 Legon Cities FC - Phar Rangers FC
New Zealand Canterbury Championship League
F19/06 08:00 University of Canterbury 2 2-5 Burwood AFC 1
TBD19/06 06:45 Parklands United - Waimakariri United
Korea League 4
F19/06 11:00 Goyang FC 2 2-2 Yangpyeong 1
F19/06 11:00 Jeonju Citizen FC 4-2 FC Namdong
F19/06 12:00 Siheung City 2 1-2 Geoje Citizen 1
TBD19/06 12:00 Jinju Citizen - Chuncheon Citizen
Australia Victoria State League 1
F19/06 09:00 Yarraville 3-0 Banyule City
F19/06 09:00 Malvern City 2 1-3 Eltham Redbacks 1
F19/06 09:00 Mazenod Victory 4 2-2 Beaumaris 1
F19/06 13:00 Fitzroy City 1 2-2 Keilor Park SC 1
Australia Brisbane Capital League 2
F19/06 09:15 Canberra White Eagles 3 0-2 OConnor Knights 2
F19/06 09:15 Anu FC 3-1 Queanbeyan City 1
Faroe Islands Division 1
F19/06 18:00 B36 Torshavn II 3 0-0 FC Suduroy 1 3
Australia Sunshine Coast Premier League Reserves
TBD19/06 10:00 Coolum Reserves - Kawana Reserves
Australia Sunshine Coast Premier League
TBD19/06 12:00 Coolum - Kawana
TAS Premier League
F19/06 08:15 Devonport City 1 2-0 Launceston City 2
F19/06 08:30 Riverside Olympic 3 2 4-4 Kingborough Lions 1
F19/06 10:30 Hobart Zebras 1 1-2 South Hobart
F19/06 12:30 Olympia Warriors 3 2-2 Glenorchy Knights FC 2
Italy Serie D
F19/06 18:00 Azy based nano Bo 4 1-1 Clodiense 5
Croatia 3.Division
F19/06 19:30 Mladost Zdralovi 3 0-1 NK Jarun 3
Uzbekistan Second League
F19/06 16:30 Lokomotiv BFK 4-3 Paktako 79
F19/06 17:10 Buxoro FK 0-1 Olympic FK Tashkent
TBD19/06 17:30 Aral Nukus - Dinamo Samarqand
TBD19/06 17:00 Jizak - FC Bunyodkor II Chrichik
Brazil Serie D
23:00 Uniao Rondonopolis MT - SE do Gama
23:00 Goianesia GO - Aparecidense GO
23:00 Murici - ASA
23:00 Bahia de Feira BA - Juazeirense
23:00 Uberlandia MG - CA Patrocinense
23:00 Imperatriz(MA) - Paragominas FC PA
23:00 4 de Julho - Tocantinopolis
23:00 Cascavel PR - Caxias RS
22:30 Jaragua EC - Porto Velho EC
22:00 Brasiliense - Nova Mutum EC
22:00 Portuguesa Desportos - Santo Andre
22:00 Castanhal PA - Sao Raimundo/RR
22:00 Joinville SC - Juventus SC
22:00 Boavista F.C - Madureira
22:00 Guarany CE - Palmas
Egypt Division 2
F19/06 18:00 Telephonaat Bani Suweif FC 1 3-1 Tahta SC 3
F19/06 18:00 El Sharqia Dokhan 1 2-2 Al Minya 4
F19/06 18:00 Markaz Shabab Samalot 1 3 0-0 Shoban Moslemen Qena
F19/06 18:00 Qena SC 2 2-1 Dayrot
TBD19/06 18:00 El Alominiom - Asmant Asyut
Australia New South Wales NPL Women
F19/06 07:35 West Adelaide (w) 5-0 Fulham United (w)
F19/06 09:00 Adelaide City (w) 1-0 Adelaide University (w)
Australia Gold Coast Reserves
F19/06 09:00 Mudgeeraba SC Reserves 1-1 Palm Beach Reserves
F19/06 08:55 Nerang B Reserves 1 2-1 Musgrave B Reserves 1
F19/06 09:55 Ormeau Reserves 1 1-2 Pacific Pines Reserves 1
F19/06 11:26 Southport Warriors ML1 1 1-3 Burleigh Heads Reserves 1
TAS Premier Championship
F19/06 06:00 Clarence Zebras Reserves 1 1 0-1 Taroona
F19/06 06:00 Riverside Olympic Reserves 2-2 Ulverstone FC 1
F19/06 08:15 Northern wandering 1 3-2 Somerset 3
F19/06 08:15 Beach City 1 2 4-0 Kingborough Lions Reserves 1
F19/06 08:15 South East United FC 1-6 University of Tasmania SC 1
F19/06 08:15 New Town Eagles 5-2 South Hobart Reserves 2
F19/06 10:15 Olympia FC Warriors Reserves 1 2-3 Glenorchy Knights Reserves 2
F19/06 10:30 Devonport City Reserves 5-0 Launceston City B 1 2
TBD19/06 11:10 Metro Claremont SC - Hobart United
Chile Primera Division Women
71' Colo Colo (w) 2 4-1 Universidad de Concepcion (w) 3
23:30 Audax Italiano (w) - Universidad Catolica (w)
23:00 CCD Fernandez Vial (w) - Santiago Morning (w)
Denmark - 4.Liga
29' Silkeborg KFUM 0-1 OKS
F19/06 14:00 B1908 4 2-2 BK Fremad Valby 1
F19/06 15:00 Frederikssund IK 2-1 Allerod 1
F19/06 15:00 Greve Fodbold 3 1-0 Husum BK 1
F19/06 15:00 B 1913 Odense 2 5-3 FC Djursland 2
F19/06 15:00 Ledoje-Smorum Fodbold 6-1 Koge Nord FC
F19/06 15:10 BSF 1 3 0-1 IF Skjold Birkerod 3
F19/06 15:30 Norresundby 3 1-0 Kolding BK 2
F19/06 15:30 Aarhus Fremad 2 1-2 Viby IF 3
F19/06 16:00 KFUMs Boldklub 2 3-0 Otterup
F19/06 16:00 Ringkobing 4-1 Tj rring 1
F19/06 16:00 Hedensted 2-1 Vinder Vatanspor-VRI 1
F19/06 16:00 Union 2 5-1 Roskilde Boldklub 3
F19/06 16:30 Tarup Paarup IF 4 4-2 IF Skjold Sæby 1
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2
70' Vizela U19 1 2-1 FC Famalicao U19 2
68' GD Estoril-Praia U19 0-0 Vilafranquense U19
63' Tondela U19 1-1 Pacos Ferreira U19
90' FC Porto U19 0-0 Academica Coimbra U19
90' Vitoria SC Guimaraes U19 0-0 Sporting Lisbon U19
90' Leixoes U19 0-0 Belenenses U19
90' Loures U19 0-0 AC Marinhense U19
F19/06 14:00 Braga U19 2-1 Benfica U19
F19/06 18:00 Amora FC U19 2 1-10 Sacavenense U19 2
F19/06 19:00 Alverca U19 3 1-1 Vitoria FC Setubal U19
Danish U17
TBD19/06 18:30 AGF Viby U17 - Nordsjaelland U17
TBD19/06 17:30 Silkeborg IF U17 - FC Kobenhavn U17
TBD19/06 17:15 AalborgU17 - Horsens U17
TBD19/06 14:30 Sonderjyske U17 - LYNGBY FODBOLD CLUB U17
TBD19/06 14:00 Randers FC U17 - Odense BK U17
TBD19/06 14:00 Midtjylland U17 - Brondby IFU17
Australia Northern NSW Premier League
TBD19/06 09:30 Thornton Redbacks FC - Belmont Swansea United SC
TBD19/06 09:00 Kahibah FC - West Wallsend SC
Australia Capital Territory Premier League Women
F19/06 09:00 Belconnen United (w) 1 4-2 Canberra Olympic(w)
Greece National B1
F19/06 18:00 Kallithea 0-0 Niki Volou
F19/06 18:00 Egaleo Athens 2-0 Kalamata AO
F19/06 18:00 Aspropyrgos Enosis 1-2 AO Episkopis Rethymno
F19/06 18:00 Ialysos 1 1-2 Asteras Vlachioti
F19/06 18:00 Rhodos FC 1-3 Santorini 2020
Argentina group C Tebolidun League Manchester
P19/06 22:00 Argentino de Merlo - Leandro N Alem
P19/06 22:00 CA Atlas - Club Lujan
P19/06 22:00 Claypole - San Martin Burzaco
P19/06 22:00 Deportivo Laferrere - Central Cordoba De Rosario
P19/06 22:00 General Lamadrid - El Porvenir
P19/06 22:00 Ituzaingo - Berazategui
P19/06 22:00 Real Pilar - Sportivo Italiano
P19/06 22:00 Sood G - Excursionistas
P19/06 22:00 Victoriano Arenas - Deportivo Espanol
Brazil L
22:00 Angra Dos Reis RJ - Macae Esporte FC
22:00 Sampaio Correa (RJ) - America-RJ
22:00 Friburguense RJ - Duque de Caxias RJ
22:00 Audax Rio RJ - CFRJ Marica RJ
22:00 Artsul RJ - Americano RJ
Angola Girabola League
TBD19/06 18:30 Sporting Cabinda - Progresso
TBD19/06 18:00 Sagrada Esperanca - Santa Rita FC
TBD19/06 18:00 Bravos do Maquis - Baixa de Cassanje
Australia Victoria NPL2 U20 League
F19/06 06:40 Manningham Utd Blues U20 1 2-2 Langwarrin U20 2
F19/06 06:50 Werribee City U21 1 3-3 Kingston City U21 2
TBD19/06 09:00 Bulleen Lions U21 - Goulburn Valley Suns U21
TBD19/06 07:00 Moreland City U21 - Pascoe Vale SC U20
TBD19/06 07:00 Northcote City U20 - North Geelong Warriors U21
TBD19/06 06:16 Moreland Zebras U20 - Brunswick City U20
Czech Republic Cambrinus Liga Women s
F19/06 16:00 FC Viktoria Plzen (w) 1-9 Slavia Praha (w)
F19/06 16:30 Sparta Praha (w) 5-1 Slovacko (w) 3
F19/06 17:30 Pardubice (w) 0-1 Horni Herspice (w)
Bangladesh Championship League
F19/06 15:00 Dhaka Wanderers 1 1-2 Fortis FC 3
F19/06 17:00 Uttara FC 1 1-1 Swadhinata KS 2
Brazil Paulista Women s League
P19/06 02:00 Assermurb (w) - Sao Raimundo RR (w)
Finland Women League 1
F19/06 14:00 RoPS (w) 1 0-2 VIFK Vaasa (w)
F19/06 15:00 Ilves II (w) 2-2 PK Keski Uusimaa (w)
Northern New Zealand League
F19/06 06:00 Auckland City 1 7-2 Tauranga City United 1
Australia Capital Territory U23 League
F19/06 05:05 West Canberra Wanderers FC U23 1 0-3 Canberra Croatia FC U23 1
F19/06 09:00 Monaro Panthers U23 1 3-1 Belconnen United U23
Arab Nations Cup
29' Libya 0-1 Sudan
Iceland 4 Deild
72' Samherjar 1 2-4 Ulfarnir
F19/06 00:00 Alafoss 1 4 1-3 Ymir 2
F19/06 00:00 Vatnaliljur 3 0-0 KB(ICE) 2
F19/06 00:15 Lettir Reykjavik 1 1 2-4 Vaengir Jupiters 1 6
F19/06 19:59 Hviti Riddarinn 1 2-0 Kormakur 4
P19/06 18:00 IBU Uppsveitir - Gullfalkinn Reykjavik
Chile Primera D
23:00 Rodelindo Roman - Iberia Los Angeles
23:00 General VelAsquez - Deportes Recoleta
FFSA PL
F19/06 09:30 Playford City Patriots 2 5-1 Adelaide Hills
F19/06 09:30 Western Strikers SC 3 5-1 Adelaide Cobras FC 1
F19/06 09:30 Para Hills Knlghts SC 2 1-0 Eastern United
F19/06 09:30 Modbury Jets 1 4-0 Adelaide Victory 2
F19/06 09:30 White City Woodville 3 2-1 West Bay 1
F19/06 09:45 West Adelaide SC 2 0-3 Fulham United FC 3
FFSA SLR
F19/06 05:30 West Adelaide Reserve 3 0-1 Fulham United FC Reserves 2
F19/06 07:15 Adelaide Blue Eagles Reserve 2 2-2 South Adelaide Reserves
F19/06 07:15 Sturt Lions Reserves 3 1-5 Adelaide Comets Reserve 1
F19/06 07:15 Adelaide Raiders SC Reserve 1 3-2 Adelaide Olympic Reserve 1
F19/06 07:15 Campbelltown City Reserve 2-3 Croydon Kings Reserve 1
F19/06 07:15 Adelaide City Reserve 3 3-5 Cumberland United Reserves 2
F19/06 07:15 Para Hills Reserves 3 3-1 Eastern United Reserves 2
TBD19/06 06:45 Adelaide United Reserves - North Eastern MetroStars Reserve
P19/06 07:15 Playford Reserves - Adelaide Hills Reserves
P19/06 07:15 White City Woodville Reserve - West Torrens Birkalla B
Australia Tasmania Super League Women
F19/06 06:00 Devonport City (w) 5-2 South Hobart (w)
F19/06 08:20 Clarence Zebras (w) 1 3-2 Launceston United (w)
Australian cloth
F19/06 12:00 Logan Metro 0-2 Pine Hills
K League Challenge League
F19/06 11:00 Gimcheon Sangmu 2 2-0 Seoul E-Land FC 2
F19/06 13:30 Daejeon Citizen 1 0-0 Ansan Greeners FC 2
Germany Landespokal
F19/06 15:30 Eintracht Bamberg 3 0-0 FV Illertissen 3
Australia Darwin Premier League
F19/06 10:35 Hellenic AC 4-3 Port Darwin FC 1
F19/06 14:30 University Azzurri FC 1 1 3-1 Mindil Aces 1
Malawi Premier League
F19/06 16:30 Civil Service Utd 1-2 Big Bullets FC 1
F19/06 16:30 Chitipa United 1 1-0 Silver Strikers 2
Tanzania Ligue 1
F19/06 17:00 Polisi Tanzania FC 3 0-1 Simba Sports Club 2
Gambia GFA League
73' Real Banjul 1-0 Banjul Hawks FC 1
F19/06 00:00 Gambia Armed Force 3 0-2 Marimoo 2
F19/06 02:10 Fortune FC 1 2-0 BK Milan 1
Zambia League Women
F19/06 17:00 National Assembly FC (W) 1 0-1 YASA (w) 3
Guatemala Liga Nacional Women
29' Club Deportivo Xela (w) 0-0 FC Cremas (W)
Estonia Esi Liiga
F19/06 14:00 JK Welco Elekter 5 1-1 Tartu JK Maag Tammeka B 3
F19/06 14:00 Flora Tallinn II 1-5 JK Tallinna Kalev
Brazil national youth (U20) Football Championship
29' Macapa U20 1-0 Sao Paulo AP Youth
23:45 Princesa do Solimoes U20 - Sul America EC U20
23:00 Trem (Youth) - Oratorio AP (Youth)
22:00 Pituacu U20 - Fluminense De Feira U20
22:00 UNIRB U20 - EC Bahia U20
22:00 Fluminense RJ (Youth) - Volta Redonda U20
F19/06 00:00 Atletico Cliper Clube U20 6-0 Real Manaus U20 1 3
F19/06 17:00 Boavista (RJ) Youth 1 0-4 Flamengo RJ U20 1
F19/06 17:00 Nova Iguacu U20 3 0-1 Vasco (Youth) 3
F19/06 17:00 Macae U20 2 0-2 Portuguesa RJ U20 3
NSW-N Premier League
F19/06 11:00 Weston Workers FC 2-1 Valentine 1
Iceland 3 Deild
TBD19/06 19:00 HotturHuginn - Augnablik Kopavogur
ACT Premier League
F19/06 07:15 West Canberra Wanderers 1 0-5 Canberra FC
F19/06 11:30 Monaro Panthers 1 2-2 Belconnen United 2
Brazil women s League
22:00 Flamengo/RJ (w) - Kindermann (w)
22:00 Sao Jose dos Campos (w) - Ferroviaria SP (w)
Victorian State League Division 1
F19/06 09:00 Werribee City 2 1-2 Kingston City 1
F19/06 09:00 Northcote City 1 2 1-1 North Geelong Warriors 4
F19/06 09:00 Moreland City 1 0-1 Pascoe Vale SC 4
F19/06 09:15 Manningham United Blues 1-1 Langwarrin 2
F19/06 11:00 FC Bulleen Lions 2 0-3 Goulburn Valley Suns 2
Iceland Division 2
69' KF Fjallabyggdar 4 0-1 KV Vesturbaer 1
90' Volsungur husavik 0-0 Kari Akranes
F19/06 18:00 Leiknir F 3 1-2 Throttur Vogum 3
F19/06 18:00 Reynir Sandgerdi 1 4 2-2 Magni 3
F19/06 18:45 IR Reykjavik 1 1-1 KF Fjardabyggd 2
Futsal Russia Division De Honor
F19/06 14:00 MFK Tyumen Futsal 4-8 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal
F19/06 15:00 MFK CPRF Futsal 1 2-8 Norilsky Nickel Futsal
Japan Futsal League
F19/06 08:00 Shriker osaka Futsal 1-2 Vasagey oita Futsal
F19/06 10:30 Peace Does Machida Futsal 1-0 Yokohama S CC Futsal
TBD19/06 13:00 fugador sumida Futsal - Kitakyushu Futsal
Uganda Premier League
P19/06 16:00 Busoga United - URA Kampala
P19/06 16:00 Vipers - Onduparaka FC
Cameroon League Women
F19/06 16:00 Vision Sports Bamenda (w) 1 1-2 Louves Minproff (w) 1
F19/06 18:30 ASFF Diamare (w) 1 1-2 AS Awa FF (w) 1 4
Austria Landesliga
68' SV Kraig 1 3-3 KAC 1909
HT SV Kematen 0-0 SK Ebbs
F19/06 17:00 Stadlau 1 1-2 SR Donaufeld Wien 1 3
F19/06 18:00 FV Austria XIII 2 4-0 SV Schwechat 1 3
F19/06 18:00 Post SV Wien 1 0-0 ASV 13 Vienna 1
F19/06 19:00 Favoritner AC 0-3 Vorwarts Brigittenau 3
F19/06 19:30 ATSV Wolfsberg 2 2-1 SV Lendorf 2
F19/06 19:30 First Wien 1894 6-1 SV Gerasdorf Stammer 1
TBD19/06 18:00 VST Volkermarkt - Feldkirchen
Australia Northern NSW Reserves League
TBD19/06 09:00 Weston Workers Reserves - Valentine Phoenix Reserves
Spain Regional League
21:30 Athletic Torrellano - Alicante
Poland Division 4
F19/06 13:00 Jaguar Gdansk 7-2 Pogon Lebork 1
F19/06 14:00 GKS Przodkowo 0-10 Radunia Stezyca
F19/06 14:00 Wisla Pulawy 1 7-1 KSZO Ostrowiec 3
F19/06 15:00 Baltyk Gdynia 1 2-1 Pogon Szczecin II 3
F19/06 16:00 Elana Torun 3 1-1 KS Polonia Sroda Wlkp 1
F19/06 16:00 Chemik Police 1 2-6 Kotwica Kolobrzeg
F19/06 17:00 KS Energetyk ROW 2 2-2 Lechia Zielona Gora 1
F19/06 17:00 Miedz Legnica II 1 0-3 Piast Zmigrod 3
F19/06 17:00 LKS Goczalkowice Zdroj 3-0 Warta Gorzów Wielkopolski 1
F19/06 17:00 Foto-Higiena Olawa 3 2-3 Polonia-Stal Swidnica 3
F19/06 17:00 Gwarek Tarnowskie Gory 0-2 Gawin Sleza Wroclaw
F19/06 17:00 GKS Pniowek Pawlowice Slaskie 4 5-2 MKS Kluczbork 1 4
F19/06 17:00 Polonia Nysa 1 1-2 Rekord Bielsko-Biala
F19/06 17:00 Olimpia Zambrow 1 2 1-2 KS Kutno 3
F19/06 17:00 Baltyk Koszalin 1-0 Gwardia Koszalin
F19/06 19:00 Sokol Aleksandrow Lodzki 0-0 Pelikan Lowicz
F19/06 19:00 Bron Radom 2-1 Lechia Tomaszow Mazowiecki 1
F19/06 19:00 Unia Janikowo 1 1-1 Flota Swinoujscie 1
F19/06 19:00 Nielba Wagrowiec 3 2-4 Pomorzanin Torun 5
F19/06 19:00 Ursus Warszawa 1 2-2 Blonianka Blonie 2
TBD19/06 18:00 Odra Wodzislaw 2 - Rakow II Czestochowa 3
TBD19/06 19:00 Jarota Jarocin - Unia Swarzedz 1
Greece U19
F19/06 11:45 Volos Nps U19 1-0 Panaitolikos U19
F19/06 12:00 Apollon Smirnis U19 0-0 AEK Athens U19
F19/06 13:00 Asteras Tripolis U19 2-0 Atromitos U19
F19/06 18:00 Aris Thessaloniki U19 0-1 PAOK Saloniki U19
F19/06 18:00 PAS Lamia U19 0-1 Olympiakos Piraeus U19
F19/06 18:00 Panathinaikos U19 2-3 PAS Giannina U19
South Africa League Women
TBD19/06 17:00 Lusaka (w) - Springs Home Sweepers FC (w)
TBD19/06 15:00 Wits University FC (w) - Tuks FC (w)
Spanish Ladies Premier League B
63' Umia CF (w) 3-1 CD Oceja (w)
29' UD Logrones (W) 0-0 Oiartzun KE (w)
F19/06 18:00 Atletico Revellin (w) 2-3 Aurrera de Vitoria (w)
Iraqi Premier League
F19/06 17:45 Al Semawah 0-2 Al Quwa Al Jawiya
Estonia Teine Liiga
F19/06 14:00 Viimsi MRJK 1 3-0 Tabasalu Charma 2
F19/06 14:00 Nomme JK Kalju II 1 2-4 Tallinna FC Ararat TTU
Australia Queensland State Women s Premier League
F19/06 09:45 Dare southwest Queensland (w) 0-7 Gold Coast city (w)
F19/06 12:00 Virginia United SC (w) 0-4 Souths United SC (w) 1
F19/06 12:15 Mitchelton (w) 1 0-3 Eastern Suburbs SC (w) 1
F19/06 12:15 Brisbane Olympic (w) 7-0 Peninsula Power NPL (w) 1
Austria Amateur cup
F19/06 16:00 Worgl Obi SV 1 3 2-4 SC Schwaz 3
New Zealand Cup
F19/06 05:00 Cashmere Technical 2 7-3 Nelson Suburbs 1
F19/06 06:00 Green Island AFC 1-5 Otago University 1
Ecuador Primera Women
HT Club Nanas (w) 1-0 CD Espuce (W)
90' Tecnico Universitario (W) 0-0 Deportivo Cuenca (w)
19:59 Tecnico Universitario (W) - Deportivo Cuenca (w)
Australia Women Brisbane Premier League
F19/06 09:00 Robina City FC (w) 6 3-1 Kangaroo P Rovers (w)
F19/06 11:00 Caboolture FC (w) 3-3 Albany Creek (w) 1
F19/06 13:00 Queensland University(w) 2-0 Annerley FC (w)
F19/06 13:00 AC Carina (w) 1 1-1 Broadbeach United SC (w)
Colombia Regional League
TBD19/06 21:22 Total Soccer FC - Deportivo Alexis Garcia
Argentina Torneo B
F19/06 17:30 FADEP Mendoza 1 5-0 Huracan Las Heras 4
Taiwan Mulan League Women
P19/06 12:00 Hualien (w) - Kaohsiung Sunny Bank (w)
P19/06 11:00 Taipei Xiongzan (w) - Taichung Blue Whale (w)
P19/06 11:00 Inter Taoyuan FC (w) - Hang Yuan FC (w)
Brazil Campeonato Mineiro U20
22:00 Nacional MG U20 - Guarani MG U20
F19/06 17:00 Atletico Mineiro (Youth) 2 5-0 Araguari AC U20 1
F19/06 17:00 Inter De Minas U20 3 3-0 Tupi MG Youth 2
F19/06 17:00 Betim FC U20 1 2 0-1 Boston City FC Brasil U20 4
Lithuania II Lyga
F19/06 15:00 Ekranas Panevezys 3-1 Silute 1
F19/06 19:00 Garliava Kaunas 2 6-1 FK FM Ateitis 3
Switzerland - 2.Liga
90+' Grand-Lancy 0-0 La Chaux-de-Fonds
90+' Vevey Sports 0-0 Lausanne SportsU21
90' SC Goldau 0-0 FC Schotz
90' Bassecourt 0-0 SC Buochs
22:00 Biel Bienne - Zug 94
F19/06 18:00 FC Red Star Zurich 1 2-1 Thalwil 3
F19/06 19:00 FC Paradiso 0-2 FC Linth 04
TBD19/06 17:00 Wohlen - Delemont
TBD19/06 17:30 FC St.Gallen U21 - FC Kosova Zurich
TBD19/06 18:00 FC Naters - Chenois
TBD19/06 18:00 FC Gossau - USV Eschen Mauren
TBD19/06 18:00 FC Tuggen - FC Winterthur U21
TBD19/06 18:00 FC Wettswil Bonstetten - FC Balzers
TBD19/06 18:00 solothurn - FC Luzern U21
TBD19/06 18:00 Baden - SV Muttenz
TBD19/06 18:30 Young Boys U21 - US Terre Sainte
TBD19/06 19:00 Grasshoppers U21 - Langenthal
TBD19/06 19:00 FC Dietikon - SV Hongg
TBD19/06 19:00 Bulle - Meyrin
TBD19/06 19:00 Echallens - Azzurri 90
Hong Kong Women Premier League
F19/06 15:00 Standard Perpetual MLFA (w) 1 1-3 Wofoo Tai Po (w) 1
F19/06 15:00 Happy Valley (w) 1 2-3 Shatin (w) 2
F19/06 17:00 Kitchee (w) 1 0-1 Citizen AA (w) 1
Peru Copa Bicentenario
F19/06 19:00 Deportivo Union Comercio 2 1-0 CDC Santa Rosa Pucallpa 3
Poland Division 2
F19/06 13:45 KP Calisia Kalisz 1 0-3 Skra Czestochowa 1
Finland Championship U20
F19/06 14:00 Ilves U20 0-0 FC Honka U20 1
F19/06 17:00 PPJ U20 1 1-3 Atlantis U20
F19/06 17:00 PK-35 Vantaa U20 1 4-3 HJS U20 2
Turkey A2 League U19
F19/06 16:00 Menemenspor U19 3 1-1 Ankaraspor U19 1 4
F19/06 16:00 Tuzlaspor U19 2 2-1 Altay Spor KulubuU19 1
F19/06 18:00 Eskisehirspor U19 3 4-2 Akhisar Bld.Geng U19 3
F19/06 18:20 Giresunspor U19 4 2-3 Umraniyespor U19 1
Australia New South Wales League 2
F19/06 09:00 Northern Tigers 1 2-0 St George Saints
F19/06 11:00 Central Coast United FC 1 2-2 Bankstown City Lions 2
F19/06 12:00 Bonnyrigg White Eagles 2-1 Blacktown Spartans
F19/06 12:35 Bankstown United FC 1 1-2 Inter Lions
F19/06 13:00 Dulwich Hill SC 2 5-0 Inner West Hawks 1 2
F19/06 13:00 Macarthur Rams 2 1-2 Rydalmere Lions FC
F19/06 13:00 Western Sydney Wanderers AM 2 2-1 Hills Brumbies 1 2
TBD19/06 13:00 Mounties Wanderers - St George City FA
Faroe Islands Women Premier League
HT B36 Torshavn (w) 1-1 07 Vestur (W) 1
F19/06 18:00 NSI Runavik (w) 5-2 HB Torshavn (w)
Sweden Div 3 Mellersta
F19/06 17:00 Jarfalla 1-2 FC Gute
F19/06 14:00 Ullared 0-4 Savedalens IF
F19/06 14:00 Vastra Frolunda 2 1-5 Hoganas BK 2
F19/06 15:00 Motala AIF FK 5-1 Rynninge IK
F19/06 15:00 Bergnasets AIK 2 1-3 Stöde IF 2
F19/06 16:00 Angered BK 2 4-1 Nordvarmland FF 2
F19/06 16:00 Grebbestads IF 1 1-2 Stenungsunds IF 2
F19/06 16:00 Angelholms FF 3 5-1 Onsala BK
F19/06 16:00 Gottne IF 1 2-0 Taftea IK
F19/06 16:00 Nykopings BIS 1-0 Smedby AIS
F19/06 16:00 Torslanda IK 1 0-2 Vinbergs IF 2
F19/06 16:00 IK Gauthiod 1 0-3 Yxhults IK 1 1
F19/06 16:00 Eskilsminne IF 2 5-0 Assyriska BK 3
F19/06 16:00 KSF Prespa Birlik 0-1 Asarums IF FK
F19/06 16:00 IFK Osterakers Fk 3 3-2 IFK Stocksund
F19/06 16:00 Skiljebo SK 4-2 Sandvikens AIK FK 2
F19/06 16:00 Syrianska FC 5-1 Eskilstuna City FK
F19/06 16:00 BK Astrio 3-2 Husqvarna
F19/06 16:00 Skelleftea FF 3-1 Notvikens IK
F19/06 17:00 Tegs SK 6-1 IFK Ostersund
F19/06 17:00 IFK Karlshamn 2 0-0 IFK Berga 1
F19/06 17:00 Sandviks IK 1-0 Froso IF
F19/06 17:00 Rappe GOIF 2-1 FC Rosengard
F19/06 18:00 FBK Balkan 2-2 Solvesborgs GoIF
F19/06 18:00 Lidkopings FK 3-4 BK Forward
F19/06 18:00 Syrianska Eskilstuna IF 1-5 Assyriska United IK
F19/06 18:00 Kungsangens IF 3 2-0 Enkoping
F19/06 18:30 IFK Lidingo FK 2 2-0 Gamla Upsala SK 1
F19/06 19:00 Mjolby AI FF 0-1 Karlslunds IF HFK
TBD19/06 18:00 Huddinge IF - Syrianska Botkyrka IF
TBD19/06 18:00 Ytterhogdal IK - Friska Viljor FC
TBD19/06 18:00 FC Arlanda - Enskede IK
TBD19/06 18:00 Trosa Vagnhärad SK - Tyreso FF
Zambia Super League
F19/06 17:00 Nkana FC 2 2-0 Buildcon FC 2
Belarus Pershaya Liga
F19/06 17:00 FC Belshina Babruisk 1 4-2 FK Lida 1
F19/06 19:00 Kommunalnik Slonim 2 1-2 Shakhter Soligorsk II 1
Kyrgyzstan Top Liga
TBD19/06 16:00 FK Alga Bishkek - FC Kaganat
J-League Division 3
F19/06 12:00 Grulla Morioka 3-2 Azul Claro Numazu
F19/06 14:00 Kagoshima United 0-0 Vanraure Hachinohe FC 1
Germany Bavaria League
F19/06 15:00 Havelse 2 1-0 Schweinfurt 05 FC 2
Australia FFA Cup
F19/06 12:00 Peninsula Power 1 2-1 Brisbane Olympic United FC 1
Kenya Super League
F19/06 14:00 Nairobi Star City 1 1-0 Kakamega Homeboyz 2
F19/06 16:15 KCB SC 2 1-0 Mathare United 2
P19/06 16:00 Weston Shitima - Nzoia United
Australia Victoria State League
F19/06 09:00 Nunawading City 1 6-1 Ballarat City FC 3
F19/06 09:00 Doveton 3 4-1 Whittlesea Ranges 1
F19/06 09:00 North Sunshine Eagles 2 3-2 Geelong Sc
F19/06 09:25 Box Hill United SC 1 1-0 Western United FC NPL
TBD19/06 09:00 Melbourne City NPL - Preston Lions
Rwanda National League
F19/06 14:00 Police FC 1 2-1 Espoir FC 1
F19/06 17:30 Bugesera 1 0-1 AS Kigali 1
F19/06 17:30 APR FC 6-0 Marines FC
TBD19/06 17:00 Rutsiro FC - Rayon Sports FC
Paraguayan Division 2
23:00 Rubio nu - General Caballero
23:00 Sportivo San Lorenzo - Sportivo Ameliano
F19/06 00:45 resistencia SC 2-1 Sportivo Trinidense
F19/06 18:00 General Diaz 2-2 Tacuary
Belarus Womens Premier League
F19/06 16:00 Bobruichanka Bobruisk (w) 3-0 ABFF U19 (w)
Spanish Ladies Premier League
F19/06 13:00 RCD Espanyol (w) 1 3-3 Madrid CFF (w) 3
F19/06 13:00 Real Betis (w) 4 3-1 Deportivo La Coruna W 2
F19/06 13:30 Eibar (w) 1 1-3 Sporting De Huelva (w) 1
Australia NPL Queensland U23
F19/06 10:00 Gold Coast United U23 3 4-3 Eastern Suburbs U23(AUS) 1
F19/06 11:15 Capalaba Bulldogs U23 2 1-2 Gold Coast Knights U23 3
Iceland U19 League
F19/06 18:00 Stjarnan SkinandiU19 5-1 Fram/Ulfarnir U19 1
Finland - Kakkonen Lohko
F19/06 17:00 Jazz Pori 5-2 HJS Akatemia
F19/06 15:00 PeKa 1 2 2-2 SC KuFu-98
F19/06 15:00 EPS Espoo 2 0-0 Honka Akatemia 2
F19/06 15:00 Kiffen Helsinki 3 2-4 PK Keski Uusimaa
F19/06 17:00 FC Ilves-Kissat 1 2-1 Vantaa
F19/06 17:00 SalPa 1 1-1 PIF Parainen 3
Iceland Women s Premier League
72' Keflavik (w) 1-0 Tindastoll Neisti (w)
Brasileiro, Serie C
22:30 Floresta CE - Botafogo PB
F19/06 03:00 Tombense 1 3-0 Ferroviario CE 1 2
F19/06 18:00 Gremio Novorizontin 1-0 Sao Jose PoA RS 2
National Primera Division Western Australia
F19/06 11:00 Subiaco AFC 3-2 Mandurah City
F19/06 11:00 Stirling Macedonia 1 4-1 Joondalup United 1 4
F19/06 11:00 Forrestfield United 2 2-2 Western Knights 3
F19/06 11:00 UWA-Nedlands FC 4 4-0 Swan United 1
F19/06 11:00 Quinns FC 3 6-1 FC Ashfield 2
USA National Premier Soccer League
23:45 Florida Tropics - Florida Premier FC
23:30 FC Golden State - Las Vegas Legends
23:00 Olympiacos DC - FC Barcroft
23:00 Orlando City U23 - Inter Jax FC
23:00 LSA Limeno - Seas Jamaica FC
23:00 Storm FC - Central Florida Panthers
22:00 Moros FC - Charlotte United
21:30 East Atlanta - Charlotte Independence 2
F19/06 02:45 Kalamazoo 1-1 Fort Wayne FC
F19/06 03:00 AC Connecticut 1 0-3 Seacoast Utd Phantoms
F19/06 03:05 Appalachian FC 4-2 North Alabama 1 3
F19/06 03:10 LSA Athletico Lanier 2 2-1 Metro Louisville FC 4
F19/06 03:30 West Mass Pioneers 5 4-0 Black Rock FC 4
F19/06 04:00 Deportivo Cali Miami 5 0-1 Colo Colo USA 3
F19/06 03:00 OKC 1889 FC 1 4 0-1 Springfield new Nicky 2
F19/06 04:00 South Georgia Tormenta B 2-3 SC United Bantams 4
F19/06 04:05 Round Rock SC 3 1-3 Houston FC 1
F19/06 04:30 FC Sonic Lehigh Valley 1 1 1-7 Chicago Fire Premier 1
F19/06 06:05 Portland Timbers U23 3 2-0 PDX FC 1 1
TBD19/06 04:00 Des Moines Menace - Wichita
TBD19/06 04:00 Houston FC - Round Rock SC
Bhutan Thimphu League
F19/06 16:00 Tensung FC 2-0 Ugyen Academy
Kazakhstan Division 1
F19/06 16:00 Akademiya Ontustik 1 4-0 Baikonur 1
F19/06 16:00 FK Aksu 1-1 Tarlan 1
F19/06 16:00 Okzhetpes 1-1 Maktaaral 1 5
F19/06 16:00 Ekibastuzets 2 3-2 Kyzyl Zhar Petropavlovsk II 1
USA Women Premier League
73' Utah Arrows SC (w) 4-0 Colorado Pride (w)
22:00 New Jersey Copa (w) - Lancaster Inferno (w)
F19/06 03:00 Connecticut Fusion (w) 1-2 Connecticut Rush (w)
F19/06 03:30 Southern Soccer Academy (W) 2 0-1 North Alabama SC (w)
F19/06 04:05 Lonestar SC (w) 3 0-3 AHFC Royals (w)
F19/06 04:00 Milwaukee Bavarian SC (W) 1 1-0 Chicago Red Stars Reserves (w) 1
F19/06 06:00 Los Angeles Surf (w) 1-2 Legends(w)
F19/06 19:00 Florida Krush (w) 3-0 Radd FC (W) 1
F19/06 19:00 New York Athletic (w) 3-0 Soccer House Academy (W)
TBD19/06 03:00 Clermont Kicks FC (W) - Florida Krush (w)
P19/06 03:00 Cleveland Ambassadors(w) - Pittsburgh Hotspur FC (W)
Australia WA State League 1 Reserves
F19/06 09:00 Quinns FC Reserves 2 0-1 Ashfield SC Reserves 3
F19/06 09:00 Forrestfield Utd Reserves 2 2-0 Western Knights Reserves 1
TBD19/06 09:00 UWA-Nedlands FC Reserves - Swan Utd Reserves
TBD19/06 09:00 Olympic Kingsway Reserves - Fremantle City FC Reserves
P19/06 09:00 Subiaco AFC Reserves - Mandurah City FC Reserves
Norway 2.Liga
70' Alta 3-1 Moss
F19/06 15:00 Flekkeroy 1 0-0 Sotra 4
F19/06 17:00 Eidsvold Turn 1 2 4-1 Floro 1 2
F19/06 17:00 Vard Haugesund 1-0 Kjelsas 2
F19/06 18:00 Skeid Oslo 1-2 FK Arendal 1
Dominican Republic Liga
F19/06 02:40 LA Enterprises Bombers FC 3-2 Promex Harlem United SC 3
Italian Youth League B
TBD19/06 17:00 Napoli(U19) - Lecce U20
Australia Brisbane Premier League Reserves
F19/06 10:00 Mount Gravatt Hawks SC (R) 0-2 St George Willawong Reserves 1
F19/06 10:00 The Gap FC Reserve 2 1-2 University of Queensland (R)
TBD19/06 11:15 The Lakes Reserves - Bayside United FC Reserve
Liga de Elite
F19/06 15:00 Cheng Fung 0-6 Benfica de Macau 1
F19/06 17:00 Lun Lok 0-6 Chao Pak Kei
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
TBD19/06 14:00 Marialvas U17 - Uniao Leiria U17
TBD19/06 14:00 Porto Sad U17 - Sporting Lisbon Sad U17
FFSA Premier League
F19/06 09:00 Adelaide United FC (Youth) 0-2 Metrostars SC
F19/06 09:30 Adelaide Blue Eagles 2 0-1 Adelaide Panthers 2
F19/06 09:30 Campbelltown City SC 3 2-3 Croydon Kings 2
F19/06 09:30 Sturt Lions 2 1-1 Adelaide Comets FC 2
F19/06 09:30 Adelaide Raiders SC 1 3-3 Adelaide Olympic 2
F19/06 11:30 Adelaide City FC 2 5-0 Cumberland United FC 3
Solomon Islands S League
F19/06 07:10 Marist FC 2 2-0 FC Isabel United 3
F19/06 09:00 Real Kakamora 2 1-1 Waneagu United 3
TBD19/06 05:00 Kossa FC - Solomon Warriors FC
Estonia Womens Meistri Liiga
F19/06 15:00 Saku Sporting (w) 1 4-2 Tammeka Tartu (w)
F19/06 15:00 Vaprus Parnu (w) 2 0-7 FC Flora Tallinn (w)
TBD19/06 15:00 Suure-Jaani United (w) - Ajax Tallinna (w)
Mauritania Division 1
HT AS Garde Nationale 3 0-0 ASC Kedia 1
22:25 FC Inter Nouakchott - ASC Snim
Sudanese Premier League
29' Alamal Atbara 0-0 Hay Al-Arab
29' Alamal Atbara 2-1 Hay Al Wadi
Australia U20
F19/06 09:00 Balcatta U20 2 2-4 ECU Joondalup U20 1
F19/06 09:00 Pires U20 3 0-1 Gwelup Croatia U20 2
F19/06 09:00 Rockingham City FC U20 1 0-4 Sorrento F.C. U20 1
F19/06 09:00 Bayswater U20 3 3-0 Inglewood United U20
F19/06 09:00 FloreatAthena U20 2 2-0 Cockburn City U20
P19/06 09:00 Perth Glory FC U20 - Armadale SC U20
Finland Kolmonen
F19/06 14:30 FC Finnkurd 1 3 1-0 Puiu 3
F19/06 15:10 KJP 3 0-0 RPS Lions
F19/06 16:00 SavU 2 4-0 HaPK 3
F19/06 16:00 KaIK TePa 4 4-5 Virkia 2
F19/06 16:00 Peimari United 1-0 Wilpas 1
F19/06 16:00 Malmin Palloseura Helsinki 1 2 5-3 LPS Helsinki 1
F19/06 16:00 Viikingit 5 0-1 KoiPS 1
F19/06 17:00 RoPo 2 2-2 KajHa 1 2
F19/06 18:00 Tampere United 1 5-0 I-Kissat 1
F19/06 18:30 VG 62 3 4-1 Aland 2
TBD19/06 17:00 TP47 Tornio - SoPa
Northern NSW U20 League
TBD19/06 10:00 Bonnyrigg White Eagles U20 - Blacktown Spartans U20
TBD19/06 07:00 Northern Tigers U20 - St.George Saints U20
Senegal Ligue 2
29' US Ouakam Dakar 0-0 Dakar Universite Club
29' Demba Diop 0-0 ASC Port Autonome
Argentina Women Regional League
F19/06 17:00 Deportivo Maipu (w) 2 3-5 FADEP Mendoza (W) 2
Australia Gold Coast Premier League
F19/06 10:00 Runaway Bay Green 4 0-1 Broadbeach United 3
F19/06 10:58 Mudgeeraba 3 5-0 Palm Beach SC B 1
F19/06 11:00 Robina City Blue 1 4 1-2 Kingscliff FC 3
F19/06 13:00 Southport Warriors 1 2-1 Burleigh Heads 2
TBD19/06 11:03 Nerang B - Musgrave Mustangs B
Argentine Torneo A
23:00 Sportivo Belgrano - Gimnasia C. Uruguay
22:45 Defensores Belgrano (VR) - Chaco For Ever
22:30 Juventud U.Gualeguaychu - Boca Unidos
22:30 Sarmiento Resistencia - Douglas Haig
22:00 Villa Mitre - Club Cipolletti
22:00 Sol de Mayo - Club Ciudad de Bolivar
22:00 Deportivo Camioneros - Olimpo Bahia Blanca
22:00 CA Juventud Unida San Luis - CS Penarol de San Juan
22:00 Desamparados - Independiente Chivilcoy
22:00 Defensores Pronunciamiento - Racing de Cordoba
22:00 Ferro Carril Oeste Gral Pico - Club Circulo Deportivo
22:00 Huracan Las Heras - Deportivo Madryn
Norway Division 1 Women
F19/06 17:00 Ovrevoll Hosle(w) 1 0-2 Roa (w) 1
F19/06 17:00 Amazon Grimstad (w) 1-0 Medkila (w)
Jordan League Women
HT Al Orthodoxi (w) 4-0 Al Istiqlal (W)
F19/06 18:00 Amman (W) 1 7-0 Al Qadisiyah (W) 1