Livescore.az

Yesterday Games

Order by:
Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 22:29:47 Change ]
English Premier League
F16/05 22:00 Everton 1 0-1 Sheffield United 3
F16/05 19:30 West Bromwich(WBA) 1-2 Liverpool
F16/05 17:05 Tottenham Hotspur 1 2-0 Wolves
F16/05 15:00 Crystal Palace 3 3-2 Aston Villa 2
German Bundesliga
F16/05 22:30 RB Leipzig 3 2-2 VfL Wolfsburg 3
F16/05 19:59 FSV Mainz 05 1-3 Borussia Dortmund
Spanish La Liga
F16/05 20:30 Cadiz 3 1-3 Elche 4
F16/05 20:30 Atletico Madrid 1 2-1 Osasuna 2
F16/05 20:30 FC Barcelona 1 3 1-2 Celta Vigo 2
F16/05 20:30 Valencia 4-1 Eibar
F16/05 20:30 Villarreal 4-0 Sevilla 1 3
F16/05 20:30 Getafe 1 5 2-1 Levante
F16/05 20:30 Real Betis 1 1-0 SD Huesca 1 5
F16/05 20:30 Athletic Bilbao 1 3 0-1 Real Madrid 2
F16/05 20:30 Real Sociedad 2 4-1 Real Valladolid 1 4
F16/05 20:30 Alaves 2 4-2 Granada CF 4
France Ligue 1
F16/05 23:00 Dijon 2 0-4 Nantes 1
F16/05 23:00 Nimes 2-5 Lyon
F16/05 23:00 Lorient 1 2-1 Metz 4
F16/05 23:00 Lille 1 0-0 Saint Etienne 2
F16/05 23:00 Paris Saint Germain (PSG) 4-0 Reims 1
F16/05 23:00 Marseille 3 3-2 Angers 2
F16/05 23:00 Monaco 2 2-1 Rennes 1 2
F16/05 23:00 Nice 2 0-2 Strasbourg 1
F16/05 23:00 Montpellier 1 0-0 Stade Brestois 3
F16/05 23:00 Bordeaux 2 3-0 Lens 2
Argentine Division 1
F16/05 19:00 Velez Sarsfield 1 0-0 Racing Club 1 3
F16/05 04:00 Colon de Santa Fe 1 4 1-1 Talleres Cordoba 1 5
F16/05 00:30 Estudiantes La Plata 2 0-0 Independiente 1 3
Austrian Bundesliga
F16/05 19:00 Sturm Graz 1 4-1 Rapid Wien 3
F16/05 19:00 LASK Linz 1 2-5 Red Bull Salzburg 1 3
F16/05 19:00 WSG Wattens 2 2-2 Wolfsberger AC 1 2
Chinese Super League
F16/05 14:00 Shanghai Port 1 3-0 Dalian Pro 2
P16/05 16:00 Beijing Guoan - Hebei FC
Italian Serie A
F16/05 22:45 AC Milan 2 0-0 Cagliari 2
F16/05 19:59 Parma 1 1-3 Sassuolo
F16/05 17:00 Udinese 3 0-1 Sampdoria 1
F16/05 17:00 Benevento 2 1-1 Crotone 1 2
F16/05 14:30 Fiorentina 1 5 0-2 Napoli 2
International Club Friendly
F16/05 17:00 Cuiaba 2-1 CEO Varzeagrandense 3
F16/05 14:00 Stabaek (w) 6-0 Honefoss (w) 1
F16/05 09:15 Coomera 2 1-7 Caboolture FC 1
P16/05 02:00 North Alabama - Chattanooga
Norwegian Tippeligaen
F16/05 22:00 Molde 2 4-0 Brann
F16/05 19:59 Stromsgodset 3 3-1 Lillestrom 1
F16/05 19:59 Sandefjord 1 0-3 Mjondalen IF 3
F16/05 19:59 Bodo Glimt 1 2-2 Rosenborg 4
F16/05 17:00 Sarpsborg 08 1 0-0 Haugesund 1
F16/05 17:00 Valerenga 1-2 Kristiansund BK 1
F16/05 17:00 Viking 2 0-1 Tromso IL 1
J-League Division 1
F16/05 12:00 Gamba Osaka 0-3 Urawa Red Diamonds 1
F16/05 10:00 Kawasaki Frontale 2-0 Consadole Sapporo 1
Swedish Allsvenskan
F16/05 19:30 Hammarby 3 2-2 Djurgardens 2
England Conference
F16/05 15:15 Stockport County 1 2-2 Torquay United
Russia Division 2
F16/05 19:59 Urozhay Krasnodar 3 5-1 Anzhi Makhachkala 2
F16/05 18:00 FC Tuapse 1-1 Chernomorets Novorossiysk
F16/05 18:00 Druzhba Maykop 0-3 FK Kuban Kholding
F16/05 18:00 FK Makhachkala 1 4-0 Stavropolye-2009 2
F16/05 17:00 Mashuk-KMV 1-3 FK Biolog 3
F16/05 17:00 FK Forte Taganrog 3-0 FC Yessentuki
F16/05 15:00 Inter Cherkessk 1-2 Spartak Nalchik
German Bundesliga 2
F16/05 17:30 Nurnberg 1 1-1 VfL Bochum 2
F16/05 17:30 SC Paderborn 07 2 2-4 Greuther Furth
F16/05 17:30 Karlsruher SC 2 3-2 Holstein Kiel
F16/05 17:30 Darmstadt 5-1 Heidenheimer 2
F16/05 17:30 St. Pauli 1 4 1-2 Hannover 96 2
F16/05 17:30 Eintracht Braunschweig 1 2 1-2 Wurzburger Kickers 2
F16/05 17:30 Fortuna Dusseldorf 1 3-0 Erzgebirge Aue 2
F16/05 17:30 SV Sandhausen 5 2-0 Jahn Regensburg 1
F16/05 17:30 VfL Osnabruck 2 3-2 Hamburger SV
Portugal Primeira Liga
F16/05 23:00 Maritimo 4 0-0 Vitoria Guimaraes 2
F16/05 19:59 Belenenses 1 0-2 Santa Clara 1
F16/05 18:00 FC Famalicao 2 3-0 Nacional da Madeira 1
Spanish Segunda Division
F16/05 23:30 Leganes 2 3-0 UD Logrones
F16/05 22:45 Mallorca 3 2-0 AD Alcorcon 3
F16/05 18:00 Fuenlabrada 2 5 1-2 Rayo Vallecano 2
F16/05 16:00 Sabadell 5 0-2 Tenerife 1
Persian Gulf Pro League
F16/05 18:55 Saipa 1 1-2 Peykan 3
F16/05 18:55 Naft Masjed Soleyman FC 2 1-0 Mashin Sazi 2
F16/05 18:50 Sepahan 1 5-1 Mes Rafsanjan 3
German 3.Liga
F16/05 16:00 TSV 1860 Munchen 3 2-2 Bayern Munchen (Youth) 3
F16/05 16:00 Dynamo Dresden 2 4-0 Te Cu Kukuh Atta Seip 1 1
F16/05 15:00 Hallescher FC 1 4-0 SV Wehen Wiesbaden 2
Belgian Pro League
F16/05 20:30 Club Brugge 2 2-1 Royal Antwerp 4
F16/05 18:00 Mechelen 1 3-1 Standard Liege 3
F16/05 15:30 Oostende 1 0-4 KAA Gent 1
Poland Ekstraklasa
F16/05 19:30 Piast Gliwice 1 2-3 Wisla Krakow 3
F16/05 19:30 Wisla Plock 3 4-0 Zaglebie Lubin 2
F16/05 19:30 Cracovia Krakow 1 0-1 Warta Poznan 2
F16/05 19:30 Legia Warszawa 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biala
F16/05 19:30 Lech Poznan 2 1-1 Gornik Zabrze 1
F16/05 19:30 Pogon Szczecin 1-3 Rakow Czestochowa 2
F16/05 19:30 Jagiellonia Bialystok 5 2-1 Lechia Gdansk 4
F16/05 19:30 Slask Wroclaw 1-1 Stal Mielec 4
Denmark Superligaen
F16/05 19:59 Aarhus AGF 2 3-1 Nordsjaelland 3
F16/05 18:00 FC Copenhagen 2 2-1 Brondby IF 1 5
F16/05 16:00 Aalborg 1 1-1 AC Horsens 2
F16/05 15:00 Midtjylland 1 1-1 Randers FC 5
Russia Premier League
F16/05 15:20 FC Ufa 1 2-1 Arsenal Tula 1
F16/05 15:00 Rubin Kazan 4 1-1 Rotor Volgograd 5
F16/05 15:00 Rostov FK 2 1-3 FC Krasnodar 1
F16/05 15:00 Khimki 1 0-0 FK Sochi 1
F16/05 15:00 Lokomotiv Moscow 2 1-0 Ural Sverdlovsk Oblast 2 8
F16/05 15:00 Tambov 1-5 Zenit St. Petersburg 1
F16/05 15:00 Dynamo Moscow 4 3-2 CSKA Moscow 3
F16/05 15:00 Terek Grozny 3 2-2 Spartak Moscow 3
USA Major League Soccer
F16/05 22:00 FC Kansas City 3 3-0 Vancouver Whitecaps 1
F16/05 06:10 San Jose Earthquakes 1 0-2 Portland Timbers 2
F16/05 05:30 Real Salt Lake 1 0-0 Nashville 1
F16/05 05:10 Colorado Rapids 1 3-1 Houston Dynamo 2
F16/05 04:10 Minnesota United FC 1 1-0 FC Dallas 2
F16/05 03:30 Philadelphia Union 1 1-0 New York Red Bulls 1 4
F16/05 03:10 Atlanta United 1 1-0 Montreal Impact 3
Chinese Football Association Jia League
F16/05 15:35 Nantong Zhiyun 3 1-2 Chengdu Better City FC 2
F16/05 15:35 Wuhan three town 1 1-1 Suzhou Dongwu 5
F16/05 11:30 Heilongjiang Lava Spring 2 1-0 Shenyang City Public 5
Greece Super League A
F16/05 20:30 AEK Athens 3 0-0 Aris Thessaloniki 2
F16/05 20:30 PAOK Saloniki 1 0-1 Asteras Tripolis 2
F16/05 20:30 Panathinaikos 1 4 1-4 Olympiakos Piraeus 4
Korea League
F16/05 11:30 Ulsan Hyundai FC 2 1-1 Suwon Samsung Bluewings 3
F16/05 09:00 Jeju United 1 1-2 Daegu FC 3
Holland Eredivisie
F16/05 16:30 SC Heerenveen 1 1-2 Sparta Rotterdam 1
F16/05 16:30 PEC Zwolle 1-0 Groningen
F16/05 16:30 AZ Alkmaar 2 5-0 Heracles Almelo 2
F16/05 16:30 Feyenoord 3-0 RKC Waalwijk
F16/05 16:30 VVV Venlo 2 0-4 Emmen 2
F16/05 16:30 Willem II 2 2-1 Fortuna Sittard 1
F16/05 16:30 FC Twente Enschede 2 3-2 ADO Den Haag 1
F16/05 16:30 FC Utrecht 1-1 PSV Eindhoven
F16/05 16:30 Vitesse Arnhem 1 1-3 AFC Ajax 2
Scottish Premier League
F16/05 15:00 Motherwell 3 1-2 Ross County 3
F16/05 15:00 Hamilton Academical 1 0-2 Kilmarnock 4
F16/05 15:00 Saint Mirren 1 0-0 Dundee United 1 2
Poland Mloda Ekstraklasa
F16/05 15:45 Escola Varsovia Warszawa Youth 2-2 Korona Kielce (Youth)
F16/05 13:00 Legia Warszawa (Youth) 2-2 Zaglebie Lubin (Youth)
Denmark Womans League
F16/05 17:00 Thisted FC (w) 0-1 HB Koge (w)
F16/05 16:00 Fortuna Hjorring (w) 1-2 Brondby IF (w)
F16/05 16:00 Kolding BK (w) 1 4-1 Nordsjaelland (w)
F16/05 16:00 AGF Kvindefodbold APS (w) 1-0 Sundby BK (w)
F16/05 16:00 Boldklubben AF 1893 (w) 4-1 ASA Aarhus (w)
F16/05 16:00 Odense BK (w) 0-0 Aalborg (w)
Belarusian Premier League
F16/05 21:30 Dinamo Brest 2 1-0 FC Gomel 2
F16/05 17:30 Slutsksakhar Slutsk 4 2-2 FC Minsk 3
Korea Challengers League
F16/05 10:00 Changwon City 1 4 1-2 Gimhae City 5
F16/05 10:00 Gyeongju KHNP 2 2-2 Ulsan Citizens
Primera Division de Mexico
F16/05 05:10 CDSyC Cruz Azul 1 3-1 Toluca 2
F16/05 03:00 Puebla 2 1-0 Atlas 3
Uruguay Primera Division
00:00 Club Atletico Progreso - Villa Espanola
F16/05 22:00 Rentistas 2 0-3 Centro Atletico Fenix 1 3
F16/05 02:30 Torque 2 0-1 IA Sud America 2
F16/05 00:15 Wanderers FC 1 1-0 Boston River 3
P16/05 00:00 CA River Plate - CS Cerrito
Greece National B
F16/05 15:45 SKODA Xanthi 3 0-1 Ergotelis 4
F16/05 15:45 Diagoras 3-5 Ionikos
F16/05 15:45 Levadiakos 1 3-0 Kissamikos 1
Japan Football League
F16/05 08:00 Verspah Oita 4-0 Yokogawa Musashino
F16/05 08:00 Mio Biwako Shiga 3 3-2 Suzuka unlimited
F16/05 08:00 Matsue City FC 1-2 Run Mel Aomori
F16/05 08:00 Nara Club 1 1-2 Veertien Kuwana 1
F16/05 08:00 Kochi United 1-0 FC Tiamo Hirakata
Andorra Super league
F16/05 18:30 FC Santa Coloma 6 1-0 Sant Julia 8
F16/05 18:30 Inter Club Escaldes 4-0 Atletic Club D Escaldes
F16/05 13:30 Penya Encarnada 0-4 UE Santa Coloma
F16/05 13:30 UE Engordany 5 1-1 CE Carroi 2
Czech Republic 2.Liga
F16/05 19:00 SK Slovan Varnsdorf 1 1-1 Hradec Kralove 3
F16/05 16:00 FK Graffin Vlasim 1 1-0 Chrudim 3
Hong Kong Premier League
F16/05 13:30 Tai Chung FC 1 0-6 Biu Chun Rangers 1
F16/05 11:00 Southern District 2-1 Happy Valley 1
Primera Division de El Salvador
00:00 CD FAS - Santa Tecla
F16/05 05:00 Santa Tecla 1 0-1 CD FAS 3
Poland Liga 1
F16/05 21:30 Puszcza Niepolomice 1 2-3 LKS Lodz 4
F16/05 21:10 Radomiak Radom 1 3-0 Sandecja Nowy Sacz 4
F16/05 14:40 Widzew lodz 4 1-1 LKS Nieciecza 4
Botola Pro 1
F16/05 22:15 Maghreb Fez 3 2-0 Renaissance Sportive de Berkane 2
F16/05 19:59 Union Touarga Sport Rabat 1 0-3 MCO Mouloudia Oujda 2
Bulgaria Premier League
F16/05 21:15 Beroe Stara Zagora 4 3-3 CSKA 1948 Sofia 1 5
German Frauen Bundesliga
F16/05 16:00 Turbine Potsdam (w) 1 2-1 FFC Frankfurt (w) 3
Spanish Bizkaia-Tercera Division
21:00 Deportivo Ourense - SD Festra
21:00 Atletico Porcuna CF - CD Estebona
19:59 CD Lagun Onak - Tolosa
19:59 Andratks - CF Platges De Calvia
19:00 CD Cebrerena - Salmantino II
15:00 CD Vera - UD Kia
F16/05 21:00 UE Sants 3 4-1 Igualada 1 2
F16/05 21:00 Atletico Porcuna CF 1 4-0 Union Estepona CF 1
F16/05 19:59 Cultural de Durango 0-0 JD Somorrostro 1
F16/05 19:59 Ribadumia CF 4 2-2 CD As Pontes 2
F16/05 19:59 UD Atios 1 2 0-1 Viveiro CF 3
F16/05 19:59 FC Cartagena B 3 0-1 At. Pulpileno 5
F16/05 19:59 Lorca FC 1 1-3 Olimpico de Totana 1
F16/05 19:59 CF Trujillo 1-1 AD Lobon 5
F16/05 19:59 RCP Valverdeno 3-0 CD Calamonte 5
F16/05 19:59 Racing Murcia 2 1-0 Aguilas CF
F16/05 19:59 Mar Menor 1-0 Murcia B
F16/05 19:59 Muleno CF 1-1 EG El Palmar
F16/05 19:59 Bell Bridget 0-1 CD Binefar
F16/05 19:59 CD Llanes 4 1-1 CD Tuilla 3
F16/05 19:59 Figueres 1-0 Valls UE
F16/05 19:59 Arandina 1-1 CD La Virgen Del Camino
F16/05 19:59 AD Siete Villas 3 1-0 Gimnastica Torrelavega 1 4
F16/05 19:59 UE Vilassar de Mar 2 1-1 UE Castelldefels 4
F16/05 19:59 Sant Andreu 1 2-0 CP San Cristobal 4
F16/05 19:59 Grama 1 5 0-1 CE Manresa 2
F16/05 19:59 Ribamontan Al Mar CF 0-6 Castro
F16/05 19:59 CD Mirandes B 1-0 CA Bembibre 1 4
F16/05 19:59 Real Avila CF 1 3-1 Tuoer De Cilliers 1
F16/05 19:59 CD Vitoria(SPA) 1-2 SD Gernika
F16/05 19:59 CD Cayon 1-3 Club Deportivo Tropezon
F16/05 19:59 UD Collerense 2-1 San Rafael
F16/05 19:59 CD Manacor 3-1 Santanyi
F16/05 19:59 Pasaia KE 0-5 Real Sociedad C
F16/05 19:59 CD La Granja 3-1 CD Penalanda
F16/05 19:30 CD Barco 5-0 Paiosaco
F16/05 19:30 CD Agoncillo 3-1 CD Tedeon
F16/05 19:30 CA Monzon 0-0 Club Deportivo Sarinena
F16/05 19:30 UD Fraga 1 5 2-2 CD Robres 3
F16/05 19:00 Quintanar Del Rey 1-1 CD Tarancon
F16/05 19:00 CD Barquereno 3 1-0 SD Torina 4
F16/05 19:00 CD Benicarlo 6 1-0 Novelda CF 1 6
F16/05 19:00 CD Cebrerena 1 0-1 Salamanca B 1
F16/05 19:00 CE Banyoles 3 2-1 Pobla De Mafumet CF 2
F16/05 19:00 CD Cardassar 1 3-2 CE Esporles
F16/05 19:00 AD Llerenense 3 0-1 CP Valdivia 1 3
F16/05 19:00 CF Soller 3-0 Llosetense
F16/05 19:00 Deportiva Minera 3-1 CD Plus Ultra
F16/05 19:00 CD Anguiano 0-0 CD Arnedo
F16/05 19:00 Utebo FC 4 1-1 Barbastro 1
F16/05 19:00 CD Bezana 0-1 CD Guarnizo
F16/05 19:00 CF Peralada 2-0 CF Montanesa
F16/05 19:00 Beroil Bupolsa 0-1 La Baneza
F16/05 19:00 Real Burgos 1-2 UD Santa Marta
F16/05 18:30 La Solana 3 2-1 CD Azuqueca 3
F16/05 18:30 UD Ourense 5 2-3 AG Estudiantes 4
F16/05 18:00 UD Paterna 6 2-0 Crevillente 3
F16/05 18:00 SD San Ignacio 3 1-2 SD Deusto 3
F16/05 15:15 Poli Almeria 1-0 Melilla CD
F16/05 15:00 UD Gran Tarajal ST 2-2 CD Buzanada
F16/05 15:00 Lanzarote 0-0 Tenerife B
F16/05 15:00 Atletico Tacoronte 1 4 2-1 La Quadra 3
F16/05 15:00 Atletico Union Guimar 2 1-3 Arucas CF 2
F16/05 15:00 CD Vera 5 0-0 UD Guia 1
F16/05 15:00 UD San Fernando 3 1-2 CD Mensajero 3
F16/05 14:30 UB Lebrijana 1 6 1-2 Sevilla C 1
F16/05 14:30 UA Horta 4 3-0 Santfeliuenc FC 3
F16/05 14:00 Lucena CF 4-1 AD Ceuta
F16/05 14:00 Puente Genil 4-1 Xerez Deportivo
F16/05 14:00 Portmany 6 1-3 Mallorca B
F16/05 14:00 CD Berceo 4-1 CP Calasancio
F16/05 14:00 CD Varea 2-1 Calahorra B
F16/05 14:00 CD Villegas 2-0 CCD Alberite
F16/05 14:00 CD Carinena 3-0 AD Sabinanigo
F16/05 14:00 Tamar Ritter 1-1 CD Villanueva
F16/05 14:00 Real Aviles 1 2-0 Caudal
F16/05 14:00 CD Mosconia 0-1 CD Colunga
F16/05 14:00 CD Ariznabarra 1-2 Aurrera Ondarroa
F16/05 14:00 Rayo Vallecano B 0-0 Torrejon CF
F16/05 14:00 Vianes 5 5-2 CD Pradejon 4
F16/05 14:00 CD Valdefierro 2 0-1 AD Almudevar
F16/05 14:00 SD Navarro CF 3 2-1 Club Siero 2
F16/05 14:00 CD Praviano 4 2-0 Valdesoto 4
F16/05 14:00 CD Vallobin 2 1-1 Condal CF 1
F16/05 14:00 Torrent C.F 5 0-1 Villajoyosa 1
F16/05 14:00 Girona B 1 3-1 Terrassa 4
F16/05 14:00 CD El Palo 1 1-1 Almeria B 3
F16/05 14:00 Mostoles CF 2 0-1 RSD Alcala Henares 4
F16/05 14:00 Cerdanyola del Valles 0-1 CE Europa 1
F16/05 14:00 EC Granollers 2 2-3 FC Vilafranca 3
F16/05 14:00 Antequera CF 5 0-0 Torredonjimeno 1
F16/05 14:00 CD Pontellas 1 1 0-1 CSD Arzua 1 3
F16/05 14:00 Cordoba B 2 8-2 UD Los Barrios 3
F16/05 14:00 Arcos CF 3 0-0 CD Gerena 3
F16/05 14:00 Constancia 3 2-1 Formentera 1 2
F16/05 14:00 FC La Union Atletico 0-2 UD Los Garres
F16/05 14:00 Ted Contois Feng 2 1-0 CF Campanario 1
F16/05 14:00 Mazarron CF 2 3 0-1 CD Bullense
F16/05 14:00 Olivenza FC 5 1-0 Kinatu 3
F16/05 14:00 UCAM Cartagena 0-2 UCAM Murcia CF B
F16/05 14:00 CD San Roque de Lepe 2-1 Xerez Deportivo FC
F16/05 13:30 FC Rinconeda Polanco 3 1-1 Solares 2
F16/05 13:30 CD El Alamo 4 1-2 CD San Fernando de Henares 4
F16/05 13:30 Real Aranjuez CF 2 3 2-3 CD Paracuellos Antamira 3
F16/05 13:30 Atletico Pinto 2 2-1 DAV Santa Ana
F16/05 13:30 Real Jaen CF 2-0 CD Alhaurino 2
F16/05 13:30 Almansa 4 0-3 UB Conquense 1 3
F16/05 13:30 Alcorcon B 1-0 CF Pozuelo Alarcon
F16/05 13:00 Huercal 0-3 EDMF Churra
TBD16/05 19:59 Ciudad de Murcia - SFC Minerva
TBD16/05 13:30 SAD Villaverde San Andres - Villanueva del Pardillo
P16/05 19:59 San Juan de Mozarrifar - Epila CF
P16/05 19:59 Almagro CF - CD Pedroneras
P16/05 19:59 Atletico Albericia - UC Cartes
P16/05 19:59 Samano - CF Vimenor
P16/05 19:59 SD Textil Escudo - Selaya FC
P16/05 19:59 CD Cabecense - Castilleja CF
Denmark Woman League Divison 2
F16/05 18:30 Fortuna Hjorring B (w) 0-1 Vildbjerg SF (w)
F16/05 15:00 Romalt Woman s 1-4 aalborg Freja (w)
F16/05 14:30 Frederiksberg Boldklub (w) 0-2 FC Damso (w)
F16/05 14:00 Naesby BK (w) 1-0 Skovlunde IF (w)
F16/05 14:00 Aarhus 1900 (w) 3-0 IF Lyseng (w)
F16/05 14:00 JAI Fodbold (w) 2-0 Varde (w) 1
F16/05 14:00 Herlufsholm GF (w) 1-2 Osterbro IF (w)
F16/05 13:00 Fredensborg (w) 1 2-3 Solrod (w) 1
BRA CGD
F16/05 23:00 Gremio Anapolis 3 1-1 Vila Nova 2
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
F16/05 23:00 America MG 0-0 Atletico Mineiro 1 4
Brazil Campeonato Carioca
01:00 Volta Redonda - Flamengo
F16/05 18:05 Botafogo RJ 2 0-1 Vasco da Gama 3
F16/05 04:10 Fluminense RJ 5 1-1 Flamengo 4
Primera Division de Venezuela
F16/05 03:15 Deportivo Tachira 6 1-0 Estudiantes Merida FC 1 3
F16/05 01:00 Deportivo La Guaira 5 0-0 Gran Valencia FC 2
USA Women
06:00 OL Reign Reign (w) - North Carolina (w)
F16/05 06:05 OL Reign Reign (w) 1 0-0 North Carolina (w) 2
F16/05 03:00 Sky Blue FC (w) 2 1-0 Houston Dash (w) 4
F16/05 01:00 Racing Louisville (W) 1 0-0 Kansas City NWSL (W)
Finland Ykkonen
F16/05 19:30 Ekenas IF Fotboll 4 3-0 JIPPO 2
F16/05 19:30 Gnistan Helsinki 3 1-1 MuSa 1 2
F16/05 18:00 RoPS Rovaniemi 2-0 PK-35 Vantaa 3
Sweden Superettan
F16/05 15:00 AFC Eskilstuna 1 1-0 Jonkopings Sodra IF 2
Slovak Super Liga
F16/05 19:59 Spartak Trnava 3 1-1 MSK Zilina 4
Algeria U20 Youth League
F16/05 13:15 NA Hussein Dey U21 4-2 US Biskra U21
F16/05 13:10 CS Constantine U21 2 0-0 Paradou AC U21 2
F16/05 13:10 USM Alger U21 1 1-0 JS Saoura U21 1
F16/05 13:05 RC Relizane U21 1 0-2 ES Setif U21 2
F16/05 13:05 USM Bel Abbes U21 1 1-1 CA Bordj Bou Arreridj U21 1
F16/05 13:05 NC Magra U21 1 2 2-0 AS Ain Mlila U21 1 4
F16/05 13:00 WA Tlemcen U21 3 1-0 ASO Chlef U21 2
Italy C1
F16/05 19:30 Triestina 4 0-1 USD Virtus Verona 1
Peru Primera Division
F16/05 19:59 Carlos Manucci 3 2-1 FBC Melgar 1 4
F16/05 03:00 Cienciano 1 0-1 Dep.San Martin
F16/05 00:30 Inti Gas Deportes 4 3-3 Universitario De Deportes 3 4
Bosnia and Herzegovina Premier League
F16/05 19:00 HSK Zrinjski Mostar 1 3-1 FK Krupa 3
F16/05 19:00 FK Zeljeznicar 3 1-2 Borac Banja Luka 2
F16/05 19:00 Sloboda 3 1-1 NK Siroki Brijeg 1
F16/05 19:00 FK Tuzla City 1 1-1 FK Velez Mostar 4
F16/05 19:00 Mladost Doboj Kakanj 1 3 0-0 Sarajevo 1 5
F16/05 19:00 Radnik Bijeljina 1-0 Olimpik Sarajevo 2 4
England FA Women s Cup
F16/05 18:00 Arsenal (w) 9-0 CrystalPalace (w)
F16/05 17:00 Manchester City (w) 5-1 West Ham United (w)
F16/05 17:00 Tottenham Hotspur (w) 1-1 Sheffield United (w) 1
F16/05 15:30 Birmingham (w) 3-2 Southampton (w)
F16/05 15:00 Blackburn Rovers (w) 2 0-1 Charlton (w)
F16/05 15:00 Brighton H.A. (w) 6-0 Huddersfield (w)
F16/05 15:00 Manchester United (w) 2-3 Leicester City (w)
CAF Confederation Cup
F16/05 19:59 Sifakesi 4 0-1 JS kabylie 2
F16/05 19:59 Pyramids FC 2 4-1 Enyimba
F16/05 17:00 Orlando Pirates 1-1 Raja Casablanca Atlhletic 2
F16/05 17:00 Coton Sport 4 1-0 ASC Jaraaf 1 7
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
F16/05 23:00 Marcilio Dias SC 3 1-4 Chapecoense SC 3
Ukraine Division 2
F16/05 19:00 Metalist 1925 Kharkiv 3 4-1 Veres 6
F16/05 18:00 Polissya Zhytomyr 1-2 FK Avanhard Kramatorsk
F16/05 17:00 Alians Lypova Dolyna 3 1-0 Obolon Kiev 3
F16/05 17:00 Nyva Ternopil 2 1-2 Vpk Agro Magdalinovka 1 3
F16/05 16:00 Krystal 1 4 0-1 Prykarpattya Ivano Frankivsk 3
F16/05 16:00 Volyn 1 2-0 Hirnyk-Sport 3
Macedonian First Football League
F16/05 18:00 FC Vardar Skopje 1 0-2 FK Makedonija Gjorce Petrov 2
F16/05 18:00 FK Shkendija 79 1 1-1 FK Shkupi 1
F16/05 18:00 Renova Cepciste 1 1-1 Rabotnicki Skopje 1
F16/05 18:00 Sileks 0-1 FC Struga Trim Lum 1
F16/05 18:00 Academy Pandev 3-1 Borec Veles 1
F16/05 18:00 Pelister Bitola 1 2-0 Belasica Strumica
Hungary NB Ⅱ
F16/05 20:30 Vasas 3-0 Gyori ETO
F16/05 20:30 Debrecin VSC 3 4-2 Szombathelyi Haladas 5
F16/05 20:30 Gyirmot SE 3 4-0 Bekescsaba 3
F16/05 19:00 FC Ajka 3 0-1 Nyiregyhaza
F16/05 19:00 Szegedi AK 1 2-0 Kazincbarcika 2
F16/05 19:00 Szolnoki MAV FC 1 4 2-1 Csakvari TK 3
F16/05 19:00 Pecsi MFC 1 0-2 SOROKSAR 1
F16/05 19:00 Kaposvar 0-1 Dorogi FC
F16/05 19:00 Budaorsi SC 2 1-1 DEAC 1
F16/05 19:00 Bodajk FC Siofok 1 1-1 Szentlorinc SE 2
Argentine Division 2
F16/05 23:00 San Martin San Juan 1 1-2 Club Atletico Guemes 3
F16/05 22:00 San Telmo 3 2-2 Santa Marina Tandil 3
F16/05 22:00 CA Brown Adrogue 3 0-1 Deportivo Moron 1
F16/05 22:00 Guillermo Brown 3 3-1 Ferrol Carril Oeste 1
F16/05 22:00 Almirante Brown 1 0-2 Gimnasia Mendoza 5
F16/05 19:00 Villa Dalmine 2 0-1 Almagro 2
F16/05 04:00 Atletico Mitre de Santiago del Estero 4 1-2 Agropecuario de Carlos Casares 3
Croatia 1.Division
F16/05 21:10 HNK Gorica 0-3 Dinamo Zagreb 1
F16/05 19:05 HNK Sibenik 2 0-2 Hajduk Split 2
F16/05 17:00 NK Varteks Varazdin 1 2-3 Rijeka 1
UAE Etisalat Emirates Cup
17:00 Al Ahli(UAE) - Al Nasr Dubai
F16/05 19:35 Al Nasr Dubai 2 1-2 Al Ahli(UAE) 1
Sweden Damallsvenskan
F16/05 17:00 Pitea IF (w) 0-2 Orebro (w) 1
Estonia Champions League
F16/05 16:00 Nomme JK Kalju 3 0-0 Flora Paide 1
Botola 2
F16/05 23:00 Raja de Beni Mellal 0-2 Club Salmi
F16/05 21:00 TAS de Casablanca 2-2 Stade Marocain du Rabat
F16/05 21:00 Wydad Temara 0-1 OCK Olympique de Khouribga
P16/05 23:00 Kawkab de Marrakech - Itihad Z. Khemisset
Georgia Primera Division
F16/05 18:00 Dinamo Tbilisi 1-0 FC Telavi 3
F16/05 18:00 Lokomotiv Tbilisi 2 3-1 Samtredia 3
F16/05 18:00 Dinamo Batumi 2 4-1 FC Saburtalo Tbilisi 4
F16/05 16:00 Torpedo Kutaisi 1 1-0 Dila Gori
F16/05 16:00 Samgurali Tskh 2 1-0 FC Shukura Kobuleti 1 2
Brazil Pernambucano League
F16/05 23:00 Sport Club Recife PE 6 1-1 Nautico (PE) 3
Australia A-League
F16/05 14:15 Perth Glory 1 5-1 Western Sydney 1
F16/05 12:10 Adelaide United 3 1-0 Brisbane Roar 1
F16/05 10:05 Melbourne City 1 2-2 Wellington Phoenix 3
Brazil Campeonato Baiano Division
F16/05 23:00 Alagoinhas Atletico BA 2 2-2 Bahia de Feira BA 2
Algerian Ligue Professionnelle 1
F16/05 19:59 CS Constantine 0-1 Paradou AC 2
F16/05 19:59 USM Alger 7 2-0 JS Saoura 2
F16/05 19:59 USM Bel Abbes 2 1-1 CA Bordj Bou Arreridj 3
F16/05 19:59 NA Hussein Dey 3 1-1 Biskra 4
F16/05 19:59 WA Tlemcen 2 2-3 ASO Chlef 3
F16/05 19:00 RC Relizane 4 2-2 ES Setif 1 3
F16/05 19:00 MC Magra 2 3-2 AS Ain Mlila
Bolivia Primera Division
P16/05 23:00 Always Ready - Atletico Palmaflor Vinto
P16/05 03:30 Aurora - San Jose
P16/05 01:15 Royal Pari FC - Jorge Wilstermann
Luxembourg National Division
F16/05 19:59 Jeunesse Esch 4-0 CS Petange
F16/05 18:00 UNA Strassen 2 2-6 F91 Dudelange 4
F16/05 18:00 Rodange 91 2 2-1 Fola Esch 2
F16/05 18:00 US Mondorf-les-Bains 4 0-3 FC Wiltz 71 2
F16/05 18:00 Hostert 0-3 Swift Hesperange 1
F16/05 18:00 Red Boys Differdange 0-3 Progres Niedercorn
F16/05 18:00 Racing Union Luxemburg 3-0 Hamm RM Benfica FC
F16/05 18:00 Etzella Ettelbruck 4-0 Victoria Rosport
Romania Liga I
F16/05 23:00 Sepsi OSK Sfantul Gheorghe 5 2-2 FC Steaua Bucuresti 2
F16/05 17:30 Arges 2 1-2 Dinamo Bucuresti 3
F16/05 15:00 UTA Arad 5 1-0 Gaz Metan Medias 3
Libyan Premier League
F16/05 18:00 Darnes 1-1 Al Ahli Benghzi
UEFA Women
F16/05 23:00 Chelsea FC (w) 1 0-4 Barcelona (w) 1
Primera Division de Paraguay
F16/05 04:00 12 de Octubre 3 1-1 Guairena 4
F16/05 01:45 Sol de America 1 3 0-2 Sportivo Luqueno 2 5
Brazil Campeonato Gaucho
F16/05 23:00 Internacional RS 2 1-2 Gremio (RS) 5
Australia Brisbane Premier League
F16/05 11:15 St George Willawong FC 3 5-1 University of Queensland 1
F16/05 11:10 Albany Creek 1 5-1 Centenary Stormers
F16/05 11:00 Acacia Ridge 1 3 1-4 The Gap BPL
J-League Division 2
F16/05 10:05 Machida Zelvia 3 2-1 Albirex Niigata 1
F16/05 10:05 Tokyo Verdy 2-0 Giravanz Kitakyushu 1 3
F16/05 09:00 Montedio Yamagata 1-0 Ehime FC 2
F16/05 09:00 Omiya Ardija 2 0-0 Fagiano Okayama 1
F16/05 09:00 Kyoto Sanga 1-0 Mito Hollyhock 1
Singapore League
F16/05 13:30 Geylang United FC 2 2-5 Hougang United FC 1
F16/05 13:30 Lion City Sailors 2 3-1 Tanjong Pagar Utd 2
Saudi Arabia Division 1
F16/05 20:40 Arar FC 0-0 Al-adalh
F16/05 20:20 Al-Hazm 3 2-1 Al Bukayriyah 1
F16/05 20:10 Najran SC 0-1 Hajer
F16/05 20:05 Al-Shoalah 5-1 Al Sahel
F16/05 19:55 AL-jeel 3-3 Al Khaleej Club
J-League Division 2
F16/05 06:00 JFA Academy Fukushima (w) 3-0 Fukuoka AN (w) 1
Finland Women Premier League
F16/05 18:00 Aland United (w) 5-0 PK-35 RY (w)
F16/05 17:00 Jyvaskylan Pallokerho (w) 1-3 PK-35 Vantaa (w)
F16/05 17:00 KuPs (w) 5-1 TiPS Vantaa (w) 1
TBD16/05 15:00 Ilves Tampere (w) - HPS (w)
NSW Premier League
F16/05 12:35 Sydney FC (Youth) 1 3-3 Marconi Stallions 1
F16/05 10:10 A.P.I.A. Leichhardt Tigers 0-1 Blacktown City Demons 3
F16/05 09:00 Sydney United 3-1 Sydney Olympic
F16/05 08:30 Wollongong Wolves 3 1-1 Rockdale City Suns
Denmark Youth U19
F16/05 15:00 Lyngby Fodbold Club U19 1 1-6 Midtjylland U19 2
F16/05 15:00 Silkeborg U19 1-1 Sonderjyske U19
VIC Premier League
F16/05 09:00 St Albans Saints 1 0-3 Oakleigh Cannons
Iceland Premier Division
F16/05 23:15 Leiknir Reykjavik 3-0 Fylkir 3
F16/05 23:15 Vikingur Reykjavik 4 3-0 Breidablik 2
Faroe Islands Formuladeildin
F16/05 18:00 B36 Torshavn 1 1-1 07 Vestur Sorvagur
F16/05 18:00 KI Klaksvik 8-0 Toftir B68
F16/05 18:00 Vikingur Gotu 2 1-0 TB/FCS/Royn 4
F16/05 18:00 IF Fuglafjordur 2-1 EB Streymur
F16/05 18:00 NSI Runavik 0-0 HB Torshavn 2
South Africa First League
F16/05 17:00 Cape Town All Stars 1-0 Cape Umoya United
F16/05 17:00 Free State Stars 3-1 Cape Town Spurs
F16/05 17:00 Jomo Cosmos 1-1 Richards Bay
F16/05 17:00 Pretoria Univ 1-2 Real Kings
F16/05 17:00 Sekhukhune United 2-0 Polokwane City FC
F16/05 17:00 Steenberg United 1-1 JDR Stars
F16/05 17:00 TS Sporting 1-0 Uthongathi FC
F16/05 17:00 Bizana Pondo Chiefs 2-4 Pretoria Callies
Lithuania - 1.Division
F16/05 16:00 Suduva 2 4-0 Banga Gargzdai 4
Argentina Prim C Metropolitana
F16/05 22:30 Deportivo Armenio 3 1-1 Villa San Carlos 1
F16/05 22:00 UAI Urquiza 3 2-1 CA Fenix Pilar 5
Danish 1st Division
F16/05 17:00 Helsingor 2 2-1 Fredericia 2
F16/05 16:00 Skive IK 1-0 Fremad Amager
Czech Republic Gambrinus Liga
F16/05 21:30 Slavia Praha 2 1-1 MFK Karvina 5
F16/05 19:00 Mlada Boleslav 4 4-5 Sparta Praha 2
F16/05 17:00 Pardubice 1 3-0 FC Viktoria Plzen 1 1
F16/05 17:00 Teplice 2 2-0 Dynamo Ceske Budejovice 4
Slovenia 1.Liga
F16/05 22:00 Domzale 1 3-1 FC Koper 2
F16/05 19:15 NK Publikum Celje 4-0 NK Olimpija Ljubljana 2
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
P16/05 16:00 Kalmar U21 - Landskrona BoIS U21
P16/05 16:00 Trelleborg U21 - Osters U21
Bahraini FA Cup
F16/05 19:59 East Riffa 1-2 Al-Muharraq 1
Mexico Primera Divison A
F16/05 01:00 Monarcas Morelia 2 2-2 Tepatitlan de Morelos 2
Portugal Segunda Liga
F16/05 19:30 Academica Coimbra 2 1-0 SL Benfica B 3
F16/05 18:00 Casa Pia AC 2 3-0 Varzim 2
F16/05 18:00 Porto B 1 4-2 Feirense 4
F16/05 17:00 Penafiel 1 5 1-2 Vizela 4
F16/05 14:15 SC Covilha 2 3-2 Estoril 2
Sweden Division 1
F16/05 18:00 Assyriska 2 3-1 Dalkurd FF 1
F16/05 18:00 Karlstad BK 1-3 Sandvikens IF
F16/05 18:00 IFK Lulea 1-2 Hammarby TFF
Austria Erste Division
F16/05 16:30 FC Superfund Pasching 3 1-3 Lafnitz 2
F16/05 16:30 Austria Lustenau 1 2-4 FC Liefering 6
F16/05 16:30 SG Austria Klagenfurt 3 4-0 SV Horn 1
F16/05 16:30 FAC Team Fur Wien 5 2-2 Grazer AK 3
F16/05 16:30 Kapfenberg 6 0-1 FC Dornbirn 1913 4
F16/05 16:30 SK Vorwarts Steyr 4 1-3 FC Wacker Innsbruck 2
F16/05 16:30 SKU Amstetten 5 2-3 Rapid Vienna (Youth) 2
F16/05 16:30 FC Blau Weiss Linz 2 4-0 Austria Wien (Youth) 2
USL First Division
F16/05 23:00 Tacoma Defiance 2 1-0 Orange County Blues FC 4
F16/05 05:30 New Mexico United 4 3-1 Austin Bold 2
F16/05 04:00 Tampa Bay Rowdies 3 2-1 Phoenix Rising FC 5
F16/05 03:00 Hartford Athletic 3 1-1 Pittsburgh Riverhounds 1 1
F16/05 00:30 Birmingham Legion 2 1-0 Memphis 901 1
Brazil Campeonato Paulista
F16/05 23:00 Corinthians Paulista (SP) 1 5 0-2 Palmeiras 1 2
Jordan Premier League
F16/05 21:30 Sahab SC 1 0-2 Ramtha Club 2
F16/05 19:20 Shabab AlOrdon 1 1-1 Maan 3
Australia Victorian Premier League U20
F16/05 06:30 Avondale FC U20 3 3-0 South Melbourne U20 1
F16/05 06:30 St. Albans Saints U20 4-1 Oakleigh Cannons U20 1 1
Cyprus 1 Division
F16/05 21:00 E.N.Paralimniou 5 1-1 Ethnikos Achnas FC 3
F16/05 19:00 Nea Salamis 2 1-2 AEP Paphos 1
J-League Division 1
F16/05 09:00 Setagaya Sfida (w) 3-3 Speranza Takatsuki(w)
F16/05 08:00 Yokohama FC Seagulls (w) 1-3 IGA Kunoichi (w)
F16/05 08:00 Yamato Sylphid (w) 1-2 Angeviolet Hiroshima (w)
F16/05 07:00 AS Harima ALBION (w) 0-3 Nippon Sport Science Universit (w)
Chinese Football Association Yi League
F16/05 11:35 Shaanxi Beyond 0-1 Yichun Weihu 1
F16/05 11:30 Shanghai Jiading City Fight Fat 0-0 Hunan Billows
F16/05 11:30 Yanbian Longding 0-0 Qingdao Red Lions
F16/05 11:00 Shanxi Longjin 1-1 Hebei Gongfu
F16/05 11:00 Inner Mongolia Caoshangfei F.C 0-2 Shaoxing Keqiao Yuejia
F16/05 11:00 Dongguan Guanlian 1-0 Qingdao Zhongneng
Primera Division de Ecuador
F16/05 23:00 Manta FC 4 1-1 Macara 5
F16/05 04:00 Club Sport Emelec 1 1-0 Guayaquil City 1 3
F16/05 01:30 Universidad Catolica 0-1 Delfin SC 1
Brazil Campeonato Cearense Division 1
F16/05 01:00 Uniclinic Atletico Cearense CE 1 2-2 Ferroviario CE 1
Italian Campionato Nazionale Primavera
F16/05 19:00 Bologna U20 2 2-3 Sampdoria Youth 2
F16/05 12:30 Genoa U20 2 3-5 Empoli U20 3
BRA CP
F16/05 23:00 America FC Natal RN 1 3-2 Globo 3
F16/05 22:00 Potiguar RN 1 3 1-0 ABC RN 2
F16/05 22:00 Palmeira RN 5 0-1 CE Forca e Luz RN 3
Lithuania - 2.Division
F16/05 16:00 FK Kauno Zalgiris II 1 0-2 Siauliai 1
Brazil Paraibano
F16/05 23:00 Sao Paulo Crystal FC 2 0-0 Nacional de Patos PB 3
Nigerian Premier League
F16/05 19:00 Akwa Starlets 3 0-2 Akwa United 1
F16/05 19:00 Enugu Rangers International 1 0-1 Rivers United 6
F16/05 19:00 Heartland FC 2 2-0 Katsina United 1
F16/05 19:00 Kano Pillars 3 1-0 Adamawa United 3
F16/05 19:00 Kwara United 1 2-0 Plateau United
F16/05 19:00 Lobi Stars 1 2-0 Ifeanyi Ubah 1
F16/05 19:00 Sunshine Stars FC 0-0 Jigawa Golden Stars 1
F16/05 19:00 Warri Wolves FC 1 0-2 MFM FC 2
F16/05 19:00 Wikki Tourist 1 1-2 Nasarawa United 4
Liga Nacional de Guatemala
F16/05 04:00 C.S.D. Comunicaciones 1 1-1 CD Puerto de Iztapa 1
Moldova Divizia Nationala
F16/05 17:00 FC Floresti 0-4 FC Sfintul Gheorghe
P16/05 19:00 CS Petrocub - Speranta Nisporeni
WAUS WD1
F16/05 11:00 Balcatta (w) 1-2 Perth SC (w) 1
F16/05 11:00 Curtin University FC (w) 1 1-5 Murdoch University Melville FC (w)
Korea League 4
F16/05 10:00 FC Namdong 1-2 Pyeongchang FC 1
F16/05 09:00 Jeonju Citizen FC 1-2 Yangpyeong
F16/05 09:00 Goyang FC 2 0-4 Chungju Citizen
F16/05 09:00 Chuncheon Citizen 2 0-2 Siheung City
Australia Brisbane Capital League 2
F16/05 09:00 OConnor Knights 3 2-1 Queanbeyan City 3
Lithuania A Lyga Women
F16/05 16:00 FK Vilnius (W) 1 0-6 Gintra Universitetas (w)
F16/05 16:00 FK Banga (w) 1-1 FK Kauno Zalgiris (w) 1
Tanzania Premier League Women
F16/05 17:00 Yanga Princess (w) 6-0 Alliance Queens (w) 1
Solomon Islands League Women
F16/05 09:00 Haura FC (W) 2-1 Borderline United FC (W)
TBD16/05 07:00 Frigates Utd (W) - RSIPF Royals (w)
Montenegro Division 2
F16/05 19:30 Arsenal Tivat 1-2 KOM Podgorica
F16/05 19:30 FK Drezga 1-2 Bokelj Kotor
F16/05 19:30 FK Ibar Rozaje 2-3 FK Berane 1
F16/05 19:30 OSK Igalo 0-1 FK Grbalj Radanovici
F16/05 19:30 Jedinstvo Bijelo Polje 2-2 Mornar
Spain Youth League
F16/05 19:30 Aravaca CF U19 3 2-0 Mostoles U19 2
F16/05 18:45 UD Cornella U19 6-1 El Olivar U19 3
F16/05 14:30 Ural CF U19 1 1-1 Atletico Perines U19 2
F16/05 14:00 AD Nervion U19 4 6-0 CD 26 de Febrero U19 2
F16/05 14:00 AD San Juan U19 1 1-2 Real Sociedad U19 1
F16/05 14:00 Castilleja CF U19 1 1-2 CD Santa Fe U19
TBD16/05 18:00 Malaga U19 - Real Betis U19
TBD16/05 18:00 Osasuna U19 - CD Alaves U19
TBD16/05 14:00 Deportivo La Coruna U19 - Racing Santander U19
Swden Women Divi.1
F16/05 18:00 Bollstanas Sk (w) 1 4-2 Borgeby FK (w) 2
F16/05 16:00 Sundsvalls DFF (w) 0-1 Lidkopings FK (w)
F16/05 13:00 Moron BK (w) 2-1 Jitex DFF (w)
Italy Serie D
F16/05 18:00 ASD Seravezza Calcio 1 4 4-3 Real Forte Querceta 1 4
F16/05 18:00 Belluno 2 3-4 ASD Cartigliano 3
F16/05 18:00 ASD Brusaporto 1 2-2 US Breno 3
F16/05 18:00 USD Bitonto 3 2-1 Real Agro Aversa 1 3
F16/05 18:00 Aglianese 1 2 1-2 Ghivizzano 7
F16/05 18:00 San Nicolo Notaresco 4 1-1 Cynthiabalonga 2
F16/05 18:00 ASD Fanfulla 3 3-1 Ponte San Pietro 2
F16/05 18:00 USD Casatese 3 2-1 Tritium 1 2
F16/05 18:00 Team Altamura 1 0-2 A.S Andria Bat 3
F16/05 18:00 Legnano 5 1-1 SC Caronnese 2
F16/05 18:00 Clodiense 1 4 1-3 ASD Caldiero Terme 1
F16/05 18:00 AC Este 1 1-0 ACD Campodarsego 1
F16/05 18:00 Prato 1 1-1 ASD Pro Livorno 1
F16/05 18:00 US Corticella 2 1-1 Correggese Calcio 3
F16/05 18:00 Desenzano Calvina 1 1-2 Real Calepina FC 1
F16/05 18:00 As Casale Calcio 2 0-1 US Folgore Caratese 6
F16/05 18:00 Nuova Monterosi 2 3-0 ASD Muravera 2
F16/05 18:00 Villa dAlme Valbrembana 1 0-1 Seregno 2
F16/05 18:00 Forli 1-1 Lentigione
F16/05 17:56 ASD San Luca 3 1-1 ACR Messina 1 2
F16/05 17:50 Messina 1 4 1-1 Acireale 3
F16/05 17:00 FC Vado 2 1-3 Fossano Calcio 2
F16/05 17:00 Gelbison 1-0 Rotonda
F16/05 17:00 AS Ostia Mare 2 0-2 Gavorrano
F16/05 17:00 FC Matese 1 2-0 Vastogirardi 1
TBD16/05 18:00 Roccella - ASD Biancavilla
TBD16/05 17:00 Robur Siena S.S.D. - San Donato Tavarnelle
Kosovo Superliga
F16/05 17:00 KF Arberia 3-2 KF Llapi 1
F16/05 17:00 KF Ballkani 4-3 KF Trepca 89
F16/05 17:00 KF Feronikeli 5 3-1 KF Besa Pec 3
F16/05 17:00 Gjilani 1-2 Prishtina
F16/05 17:00 KF Drenica Skenderaj 1 0-3 KF Drita Gjilan 1
Croatia 3.Division
F16/05 19:30 Bistra 1 0-0 NK Tresnjevka 2
Uzbekistan Second League
F16/05 17:00 Neftchi Fargona 2-0 Shurtan Guzor
F16/05 16:00 Paktako 79 5-2 FC Bunyodkor II Chrichik
F16/05 16:00 FC Zhomboy 1-3 FK G ijduvon 1
F16/05 15:30 FC Lochin 1-2 Lokomotiv BFK
Brazil Serie D
F16/05 00:00 Nautico (RR) 4 0-2 GA Sampaio 4
Egypt Division 2
F16/05 17:30 El Mansoura 1 1-1 El Hammam 2
F16/05 17:30 Haras El Hedoud 1-1 Sporting Alexandria 1
F16/05 17:30 Maleyet El Zayiat 4 2-3 Abo Qair Semads 1
F16/05 17:30 El Olympi 4 2-1 Baladiyet El Mahallah 3
F16/05 17:30 Dekernes 1 1-0 EI Raja Marsa Matruh 1
F16/05 17:30 Ala ab Damanhour 1-1 Bani Ebaid 1
F16/05 17:30 Kafr El Shaikh 2-2 Pharco 1
Australia New South Wales NPL Women
F16/05 12:05 NWS Koala (w) 1-2 Illawarra Stingrays (w) 1
F16/05 09:00 Bankstown City Lions (w) 1-5 Northern Tigers FC (w) 1
F16/05 09:00 University of Sydney (w) 0-2 Macarthur Rams (w)
F16/05 09:00 Blacktown Spartans(w) 3 2-0 Apia L Tigers (w) 1
Hungary NB III
F16/05 19:59 Tatabanya 1 3-2 MTE Mosonmagyarovar 2
F16/05 19:59 Diosgyori VTK II 3 3-3 Gyongyos 4
F16/05 19:59 III.Keruleti TUE 1 4-1 MOL Fehervar FC II
F16/05 19:59 Vac-Dunakanyar 2 0-0 FC Dabas 3
F16/05 19:00 Cegled 3-1 Senyo Carnifex 1
F16/05 16:30 Debreceni VSC II 2-3 Fuzesgyarmati SK 2
F16/05 13:00 Budapest Honved II 3 1-2 Dunaujvaros Palhalma Agrospecial 1
F16/05 13:00 THSE Szabadkikoto 1 1-1 Menfocsanak 1 3
Australia Gold Coast Reserves
P16/05 06:55 Robina City Reserves - Nerang Reserves
South Africa Reserve League
F16/05 14:00 Mamelodi Sundowns Reserves 2 1-0 Orlando Pirates Reserves 1
El Salvador Segunda Division
F16/05 01:00 CD Marte Soyapango 2 0-0 AD Destroyer FC 3
Denmark - 4.Liga
F16/05 16:00 KFUM 1 1-3 Rishoj 1
French Championnat Amateur
P16/05 16:00 Auxerre B - Metz B
P16/05 16:00 Beauvais - ASM Belfortaine
P16/05 16:00 Epinal - Lens B
P16/05 16:00 Schiltigheim - Saint Quentin
P16/05 16:00 Sedan - St. Maur Lusi
P16/05 16:00 Aubagne - Toulon
P16/05 16:00 Frejus St-Raphael - Jura Sud Foot
P16/05 16:00 Louhans-Cuiseaux - GRACES
P16/05 16:00 Lyonnais II - Hyeres
P16/05 16:00 Marignane - Monaco B
P16/05 16:00 OLYMPIQUE DE MARSEILLE B - Chasselay M.D. Azergues
P16/05 16:00 GFA Rumilly Vallieres - Andrezieux
P16/05 16:00 Saint-Priest - Martigues
P16/05 16:00 Ajaccio Gfco - Haguenau
Turkiye Lig3
F16/05 21:00 Kocaelispor 2 3-0 Ankarademirspor 2
F16/05 21:00 Sakaryaspor 1 2-0 Belediye Vanspor 1 3
F16/05 17:00 Hekimoglu Trabzon 1 5 3-0 Erzincanspor 2
F16/05 17:00 Kirsehir Koyhizmetleri 4 0-0 Kirklarelispor 1
Danish U17
F16/05 17:30 Horsens U17 1 1-3 LYNGBY FODBOLD CLUB U17
F16/05 17:30 Silkeborg IF U17 0-3 AGF Viby U17
F16/05 17:15 Brondby IFU17 3-4 Nordsjaelland U17
F16/05 17:00 VejleU17 2-3 Sonderjyske U17
F16/05 16:30 Randers FC U17 1-0 AalborgU17
F16/05 12:00 Midtjylland U17 4-1 Esbjerg FB U17
Romania - Liga 3 Seria
F16/05 12:30 Steaua Bucuresti 2 4 1-4 Afumati
Burundi League
F16/05 17:00 Vitalo 2 2-1 Musongati FC 1 4
F16/05 17:00 Olympique Star 3 0-1 Le Messager Ngozi 2
F16/05 17:00 Aigle Noir 2-1 Flambeau de l Est
Australia Northern NSW Premier League
P16/05 08:45 South Cardiff - West Wallsend SC
P16/05 08:30 Belmont Swansea United SC - Toronto Awaba
Wales Premier League Women
F16/05 17:00 Port Talbot (w) 1 2 3-3 Cyncoed LFC (w)
F16/05 17:00 Cascade YC (w) 0-3 Abergavenny (w)
Australia Capital Territory Premier League Women
F16/05 09:00 Gungahlin United(w) 0-1 West Canberra Wanderers FC (W)
F16/05 09:00 Tuggeranong Utd(w) 0-6 Belconnen United (w) 2
F16/05 08:30 Canberra FC (w) 6-0 Wagga City Wanderers (w)
Greece National B1
F16/05 18:00 AEP Kozani 0-0 Almopos Arideas 1 1
F16/05 18:00 AO Kavala 0-1 Apollon Kalamarias
F16/05 18:00 Veria FC 3-0 Olympiakos Volou
F16/05 18:00 Thesprotos 1 1 0-2 Pierikos 1
F16/05 18:00 Ialysos 1 1-0 Niki Volou
F16/05 18:00 Egaleo Athens 1 3-0 Santorini 2020 2
F16/05 18:00 Kallithea 1-0 Aspropyrgos Enosis 3
F16/05 17:00 AO Episkopis Rethymno 3 1-0 Kalamata AO 1
Argentina group C Tebolidun League Manchester
F16/05 22:30 Ferrocarril Midland 2 1-2 General Lamadrid 4
F16/05 22:30 CA Atlas 2 3-0 Victoriano Arenas 4
F16/05 22:30 Central Cordoba De Rosario 1 1-0 Argentino de Merlo 4
F16/05 22:30 Club Lujan 1 0-0 Real Pilar 1 2
Angola Girabola League
F16/05 19:00 Benfica Lubango 2-0 Progresso
F16/05 18:30 Interclube Luanda 3 0-1 Petro Atletico de Luanda
F16/05 18:00 Recreativo Caala 1-2 Primeiro de Agosto
P16/05 18:30 Baixa de Cassanje - Sporting Cabinda
P16/05 18:00 Santa Rita FC - Academica Do Lobito
Brazil Campeonato Paulista C
F16/05 00:00 Linense(BRA) 2 4-4 Comercial-SP 2
F16/05 00:00 Marilia Ac 2 0-3 Nacional SP 3
F16/05 00:00 Noroeste 1 3 3-3 Desportivo Brasil SP 2
F16/05 00:00 Barretos SP 1 3 3-1 Olimpia SP 3
Australia Victoria NPL2 U20 League
F16/05 09:30 Kingston City U21 2 0-2 North Geelong Warriors U21 2
Aruba Division Di Honor
F16/05 04:00 Bubali SC 1 2 1-2 SV Dakota 1
F16/05 02:00 Nacional 2 0-0 Racing Club Aruba 2
Czech Republic Cambrinus Liga Women s
F16/05 15:00 Dukla Prague (w) 1 1-1 Horni Herspice (w) 2
F16/05 14:00 Pardubice (w) 1 1-1 Slovan Liberec (w) 1
Brazil Paulista Women s League
F16/05 23:00 JC Futebol Clube (W) 1 2 2-4 CEFAMA (W) 2
F16/05 22:00 Juventude Timonense/MA (w) 3 1-2 Mixto EC (W) 2
F16/05 22:00 Chapecoense (w) 2 1-2 Athletico Paranaense (w) 1
F16/05 22:00 Fluminense RJ (w) 1 8-3 Vila Nova (w) 3
F16/05 22:00 CRESSPOM (w) 7-2 SERC Brazil (w) 1 3
F16/05 22:00 Nautico Capibaribe (w) 2 0-3 Uniao Desportiva Alagoana/AL (w) 3
F16/05 22:00 Bragantino (w) 1 7-0 Criciuma (w)
F16/05 22:00 Ceara (w) 2 5-0 America RN (W) 2
F16/05 22:00 Fortaleza (w) 3 6-0 Tiradentes-PI (w) 1
F16/05 22:00 Ponte Preta (w) 1 1-1 Brasil Farroupilha (w) 1
F16/05 22:00 Vasco Da Gama(w) 1 3-1 America MG (w) 3
Croatia 2.HNL
F16/05 19:30 Hrvatski dragovoljac 0-3 HNK Cibalia
F16/05 19:30 Kustosija 2 1-0 Dinamo Zagreb II 2
F16/05 19:30 NK Croatia Zmijavci 1-3 NK Opatija 2
F16/05 19:30 NK Osijek II 2 2-3 Rudes 1 1
F16/05 19:30 NK Orijent Rijeka 3 0-1 NK Dubrava Zagreb 6
Poland League Women
F16/05 14:30 KKP Stomil Olsztyn (w) 1-3 Tarnovia Tarnow (w)
F16/05 14:30 Sportowa Czworka Radom (w) 3 3-0 UKS Staszkowka Jelna (w) 1 2
Iceland 4 Deild
P16/05 19:59 Arborg - Afrika Reykjavik
Armenia Division 2
F16/05 16:00 Ararat Yerevan II 5-0 Urartu II
F16/05 16:00 Noravank 2-1 Ararat-Armenia B
F16/05 16:00 Pyunik B 0-4 FC West Armenia
F16/05 16:00 Se Wan Boy 6-0 Shirak Gjumri B
Bulgaria B PFG
F16/05 19:00 Minyor Pernik 1 1-0 Septemvri Simitli
F16/05 19:00 Neff supporting Simic 3-1 Ludogorets Razgrad II
F16/05 18:45 Litex Lovech 3-1 FC Hebar Pazardzhik
F16/05 18:45 Lokomotiv Sofia 4-1 FC Sozopol
F16/05 16:30 FC Dobrudzha 0-1 Yantra Gabrovo 1
Brazil Campeonato Gaucho 2
F16/05 22:00 FC Marau 2 0-0 AE Sao Borja 3
F16/05 22:00 Tres Passos 5 1-2 Gaucho/RS 1
Australia Tasmania Super League Women
F16/05 08:15 Taroona (w) 3-1 South Hobart (w)
Australian cloth
F16/05 12:00 Moggill FC 1 2-2 Slack Creek 1
Togo Premier Division
F16/05 19:00 Dyto FC 3 2-0 Gomido FC 1
F16/05 19:00 Maranatha Fiokpo 2 0-1 Entente 2
Scotland WPL
F16/05 19:10 Spartans (w) 0-5 Glasgow Rangers (w) 1
F16/05 18:00 Glasgow City (w) 8-0 Forfar Farmington (w)
F16/05 17:00 Motherwell (w) 0-1 Hibernian (w)
F16/05 16:00 Hearts (w) 0-3 Celtic (w)
K League Challenge League
F16/05 13:30 FC Anyang 3 0-1 Gyeongnam FC 4
P16/05 11:00 Busan I Park - Chungnam Asan
Nigeria National League
F16/05 19:00 Efcc FC 3 0-0 Gombe United 3
Spanish Segunda Division B
F16/05 22:45 Villarrubia CF 2 5 1-0 Las Rozas 7
F16/05 22:15 Athletic Bilbao B 3 2-1 Celta vigo b 1 2
F16/05 22:15 Badajoz 3 2-0 Zamora CF 4
F16/05 22:00 UD Melilla 2 3-0 Atletico de Madrid B 1 4
F16/05 20:30 CF La Nucia 1 6 0-1 UE Llagostera 1 3
F16/05 19:59 CD Izarra 2 4-1 Leioa
F16/05 19:00 Haro Deportivo 3 1-1 Barakaldo CF 2
F16/05 19:00 Sporting de Gijon B 1 3-1 CD Guijuelo 1 2
F16/05 19:00 Real Oviedo B 2 1-1 coruxo FC 2
F16/05 14:00 Ibiza Eivissa 2 0-0 Real Madrid Castilla 4
F16/05 14:00 UCAM Murcia 4 2-2 Barcelona B 3
F16/05 14:00 SCR Pena Deportiva 1 1-3 RCD Espanyol B 1
F16/05 14:00 Lorca Deportiva FC 2 3 2-3 UD Marbella 3
F16/05 14:00 SD Tarazona 1 2-1 SD Laredo 3
F16/05 14:00 CD Ebro 3 1-0 Real Union Irun 2
F16/05 14:00 SD Ejea 3 1-2 Portugalete 2
F16/05 14:00 Suokuaili Moss 2 3-0 Getafe B 1
F16/05 14:00 CP Villarrobledo 1 1-2 UD Poblense 2
F16/05 14:00 CD Covadonga 4 1-2 CF Salmantino 2
F16/05 14:00 CD Lealtad 2 2-2 Pontevedra 5
F16/05 13:30 Orihuela CF 1 3 1-3 UE Olot 2
F16/05 13:30 Yeclano Deportivo 2 4-2 Marino 3
F16/05 13:30 Granada CF B 1 1-0 Recreativo Huelva 6
F16/05 13:00 Ejido 2 1-3 Las Palmas Atletico
Australia Victoria State League 1 Reserves
TBD16/05 06:30 North Caulfield Senior FC Reserves - Mooroolbark Reserves
Tanzania Ligue 1
F16/05 17:00 Biashara United FC 1-1 Dodoma Jiji FC 3
F16/05 17:00 African Lyon 3-0 Njombe Mji FC 1
F16/05 17:00 Maji Maji 1 2 0-3 Lipuli FC 1
F16/05 17:00 Mbeya Kwanza 1 2-1 Ndanda FC 2
F16/05 15:00 Coastal Union 1 0-1 Polisi Tanzania FC 2
Mali Premiere Division
F16/05 20:35 CS Duguwolofila 2 1-1 Lafia Club de Bamako 1
Guatemala Liga Nacional Women
F16/05 20:10 Suchitepequez (w) 4 3-0 FCF El Estor (w) 3
F16/05 01:30 Deportivo Amatitlan (w) 2 1-1 Tunecas (W) 2
Estonia Esi Liiga
F16/05 14:00 Tartu JK Maag Tammeka B 1-6 FC Nomme United
F16/05 14:00 JK Welco Elekter 1 0-1 Tallinna FC Levadia B 2
F16/05 14:00 Flora Tallinn II 1-0 Elva
BRA D4
F16/05 02:00 Leonico RR 1-3 Sao Raimundo/RR
NSW-N Premier League
F16/05 08:30 Valentine 1 0-4 Edgeworth Eagles FC 1
T16/05 11:00 Charleston City Blues - Hamilton Olympic
Hong Kong First Division League
F16/05 11:35 Eastern District SA 1 1 2-3 Central Western District RSA 1 2
F16/05 11:35 Metro Gallery 2 0-6 Shatin SA 1
F16/05 11:35 Wong Tai Sin 1 2-6 Sham Shui Po
F16/05 11:35 Kai Jing 2-2 Yuen Long FC 1
F16/05 11:30 Citizen 1 0-2 Wing Yee FT
F16/05 11:30 North District FC 1 2 0-3 Hong Kong FC 2
F16/05 09:30 South China AA 5-0 Wofoo Tai Po
Costa Rica 2.Liga
TBD16/05 07:00 Marineros de Puntarenas - AD Guanacasteca
Brazil women s League
F16/05 22:00 EC Bahia (w) 1 1-1 Sao Jose (w) 1
Victorian State League Division 1
F16/05 11:40 Kingston City 5 1-2 North Geelong Warriors 3
Burkina Faso League
F16/05 22:15 Leopard St Camille 1 0-1 Royal FC 3
F16/05 19:59 AS Douanes Ouagadougou 3 2-2 US Forces Armees
Portugal Campeonato Nacional Women
F16/05 19:00 Gil Vicente FC (w) 1 3-3 SF Damaiense (w)
F16/05 19:00 SL Benfica (w) 7-0 Clube Condeixa (w) 1
F16/05 19:00 Estoril Praia (w) 2 1-0 AD Ovarense (w) 1
F16/05 19:00 Braga (w) 1 2-1 Sporting CP (w) 1
Gibraltar Premier Division
F16/05 20:30 FC Lincoln 1 3-0 Lions Gibraltar 2
F16/05 18:00 St Joseph s FC 1 3-2 Lynx FC
Ghana Premier
F16/05 22:00 Accra Hearts of Oak 2 2-0 Elmina Sharks 1 2
F16/05 19:00 Aduana Stars 2 2-0 Medeama SC 1
F16/05 19:00 Ashanti Gold 2 1-0 Great Olympics
F16/05 19:00 King Faisal 3 3-1 Bechem United 3
F16/05 19:00 Inter Allies 5-0 Berekum Chelsea 2
F16/05 19:00 Karela United FC 1 2-0 Techiman City 1
F16/05 19:00 Liberty Professionals 1-1 Asante Kotoko FC
Uganda Premier League
F16/05 17:00 Kampala City Council FC 1 2-0 Kyetume
Brazil Campeonato Amazonense
F16/05 00:05 Sao Raimundo AM 4 2-1 Manaus (AM) 1 2
Serbia League Women
F16/05 19:00 ZFK Spartak Subotica (w) 7-0 LASK Crvena Zvezda (w) 2
F16/05 19:00 ZFK TSC (w) 2-1 Vojvodina (w)
F16/05 19:00 Pozarevac (w) 3 3-3 ZFK Zemun (w) 1
Slovenia 3.Liga
F16/05 19:00 SD Cirkulane 2 7-0 NK Zrece 2
F16/05 12:30 SD Videm 1 2-1 NK Podvinci 3
Moldova Division 2
F16/05 18:00 Drochia 3-2 Iskra Stal Ribnita
F16/05 18:00 FC Sireti 0-11 CSF Baliti
F16/05 18:00 CSF Sparta 8-2 Flacara Falesti 1
F16/05 18:00 Olimp Comrat 2-3 FC Sheriff B
F16/05 18:00 Victoria Bardar 4-3 FC Cahul-2005
France Youth U19 League
P16/05 17:00 Evreux U19 - Orleans US 45 U19
P16/05 17:00 Chambly FC U19 - St Pryve St Hilaire U19
P16/05 17:00 Feignies U19 - Lille U19
P16/05 17:00 Montfermeil U19 - LensU19
P16/05 17:00 Paris Saint Germain U19 - Drancy U19
P16/05 17:00 Caen U19 - Le Havre U19
P16/05 17:00 Valenciennes US U19 - Amiens U19
P16/05 17:00 Nancy U19 - Clermont U19
P16/05 17:00 ASPTT Dijon U19 - Troyes U19
P16/05 17:00 Bourg Pronnas U19 - Dijon U19
P16/05 17:00 Lyon U19 - AuxerreU19
P16/05 17:00 Paris FC U19 - Pontarlier U19
P16/05 17:00 StrasbourgU19 - Metz U19
P16/05 17:00 Torcy U.S U19 - SochauxU19
P16/05 17:00 Guingamp U19 - SPA Merignacais U19
P16/05 17:00 Le Mans U19 - Bordeaux U19
P16/05 17:00 Laval U19 - Nantes U19
P16/05 17:00 Rennes U19 - Chateauroux U19
P16/05 17:00 Tours U19 - Avranches U19
P16/05 17:00 Concarneau U19 - Angers SCO U19
P16/05 17:00 USSA Vertou (U19) - Brest Stade U19
P16/05 17:00 NimesU19 - Nice U19
P16/05 17:00 Cannes AS U19 - Montpellier U19
P16/05 17:00 Saint Etienne U19 - Avenir Sportif Beziers U19
P16/05 17:00 Ajaccio U19 - Colomiers U19
P16/05 17:00 Pieve di Lota U19 - Toulouse U19
P16/05 17:00 Toulon U19 - Monaco U19
P16/05 17:00 Marseille U19 - Istres U19
Australia Northern NSW Reserves League
F16/05 06:30 Valentine Phoenix Reserves 1 0-5 Edgeworth Eagles Reserves 1
Greece Divison C
F16/05 18:00 Anagennisi Giannitsa 3 1-2 Agrotikos Asteras 1
F16/05 18:00 Achaiki 1 2-0 Pamissos Messinis 5
F16/05 18:00 AO Giouchtas 1 0-0 Atsalenios
F16/05 17:56 Agios Nikolaos 2 1-0 Almyros Gaziou 4
F16/05 14:30 Diagoras Vrachneikon 1 1-0 Pallixouriakos 3
TBD16/05 18:00 Aris Soudas - AO Damastas
Poland Division 4
F16/05 19:59 Pomorzanin Torun 0-0 Gornik Konin 4
F16/05 19:00 GKS Przodkowo 6 1-5 Swit Skolwin
F16/05 16:10 Gawin Sleza Wroclaw 4 1-1 Polonia Bytom 1
F16/05 15:00 LKS Wolczanka Wolka Pelkinska 3 1-1 Chelmianka Chelm 2 5
F16/05 14:00 Korona II Kielce 2 0-0 Podhale Nowy Targ 2 4
F16/05 13:00 MKS Piaseczno 3 3-1 LKS Mazur Karczew 2
South Africa League Women
F16/05 17:00 Rosina Sedibane Sports School (w) 2 1-1 Tuks FC (w)
TBD16/05 15:00 Umlazi Arsenal FC (w) - Lindelani FC (W)
Spanish Ladies Premier League B
F16/05 19:30 CDE Olimpico De Madrid (w) 5-1 Dinamo Guadalajara (w) 2
F16/05 19:00 CF Palleja (w) 1 1-3 CE Europa (w) 1
F16/05 19:00 Berriozar CF (w) 2 0-1 Arratia CD (w) 1
F16/05 18:30 Victoria CF (W) 1 2-1 Real Oviedo B women (W) 4
F16/05 18:00 Madrid CFF III (W) 4 1-2 Salamanca (w) 1
F16/05 14:30 Ciudad de Murcia (w) 1-3 CFF Albacete (w) 2
F16/05 14:30 Valencia C (w) 1 0-3 Villarreal B (W) 1
F16/05 14:00 Atletico Arousana (w) 2 1-2 CD Monte (w) 2
F16/05 14:00 Plaza Argel (w) 2 0-2 Elche (w) 4
F16/05 14:00 Sant Gabriel (w) 1 1-1 Levante Las Planas (w) 3
F16/05 14:00 CD Alaves (w) 1-2 Oviedo Moderno (w) 3
F16/05 14:00 Union Viera CF (w) 2-0 UD Geneto Del Teide (w)
F16/05 14:00 Victoria FC (w) 1 4-0 Gijon FF (w) 1
F16/05 13:35 CD Samper (w) 2 1-1 DNS De Belen (w) 3
Iraqi Premier League
F16/05 22:30 AL Minaa 2-3 Al Shorta
F16/05 19:59 Naft Misan 0-4 Al Quwa Al Jawiya
F16/05 17:30 Alsinaat Alkahrabaiya 1-1 Al Diwaniya
F16/05 17:30 Al Zawraa 2-0 Al Qasim Sport Club
F16/05 17:30 AI Kahrabaa 1-0 Al Semawah
Estonia Teine Liiga
F16/05 14:00 Laanemaa Haapsalu 5-3 Tallinna FC Ararat TTU
F16/05 14:00 Tallinna JK Legion B 5-3 Halliu football College
F16/05 14:00 Kohtla Jarve JK Jarve 4 1-4 Tabasalu Charma 3
F16/05 14:00 JK Tallinna Kalev II 4 1-2 Vandra JK Vaprus 2
Australia Queensland State Women s Premier League
F16/05 12:15 Mitchelton (w) 2 0-3 Souths United SC (w) 1
F16/05 10:10 Weston Pud(w) 2-3 Sunshine Coast Wanderers (W)
New Zealand Cup
F16/05 05:55 Wellington Marist AFC 4 1-2 Stop Out
ICE WC
F16/05 18:00 Afturelding (w) 1-1 Grotta (w)
F16/05 18:00 UMF Sindri Hofn (w) 0-2 Fjardab Hottur Leiknir (w)
F16/05 18:00 KR Reykjavik (w) 1 3-1 Augnablik (w) 2
Australia Women Brisbane Premier League
F16/05 11:10 Annerley FC (w) 0-3 Broadbeach United SC (w)
F16/05 11:00 Robina City FC (w) 2 2-2 AC Carina (w)
Panama Liga Nacional de Ascenso
F16/05 01:00 Veraguas FC 2 0-0 CD Universitario
Argentina Torneo B
F16/05 21:30 Club Atletico Palmira 3 3-2 Lujan de Cuyo 4
Lithuania II Lyga
F16/05 17:00 Panerys Vilnius 1 1 6-0 FM Klaipedos 2
F16/05 16:00 Vilnius FK Zalgiris C 1 1-0 Utenis Utena 2
F16/05 15:00 Ekranas Panevezys 2 7-0 FK Viltis Vilnius 2
Romania Liga 2 Women
F16/05 16:00 Dream Team Bucurest (w) 1 2-0 CSM Targu Mures (w)
Switzerland - 2.Liga
P16/05 19:00 Grand-Lancy - Lausanne SportsU21
P16/05 19:00 Bulle - Chenois
P16/05 19:00 FC Martigny Sports - La Chaux-de-Fonds
P16/05 19:00 Olympique de Geneve FC - FC Naters
P16/05 19:00 Vevey Sports - Azzurri 90
P16/05 19:00 Young Boys U21 - Meyrin
P16/05 19:00 Grasshoppers U21 - Zug 94
P16/05 19:00 FC Luzern U21 - FC Schotz
P16/05 19:00 FC Paradiso - USV Eschen Mauren
P16/05 19:00 FC Red Star Zurich - SV Hongg
P16/05 19:00 FC St.Gallen U21 - FC Linth 04
P16/05 19:00 FC Tuggen - Thalwil
Poland Division 2
F16/05 21:45 Stal Rzeszow 1 1-1 Chojniczanka Chojnice 1
Uganda Division 2
F16/05 17:04 Water FC 1 0-0 Tooro United 3
F16/05 17:00 Paidha Black Angels 1 1-0 Maroons 2
F16/05 17:00 Blacks Power FC 1 1-1 Arua Hill SC 1
F16/05 17:00 Nyamityobora FC 2 2-2 Ndejje University 1
TBD16/05 17:00 Kigezi Homeboys FC - Proline FC
TBD16/05 17:00 Mbale Heroes - Gaddafi FC
Ethiopia Premier League
F16/05 16:00 Awassa Kenema 1 0-0 Welkite Ketema 2
F16/05 11:00 Ethiopia Bunna 3 3-3 Sidama Bunna 1 2
Spain Segunda Women
F16/05 18:30 Pozuelo Alarcon (w) 5 2-2 Espanyol B (w) 2
F16/05 14:00 Osasuna (w) 1 1-0 Atletico Madrid B (w)
F16/05 14:00 CD Parquesol CF (w) 2 2-2 CE Seagull (w)
Brazil Youth cup
F16/05 23:00 Avai (Youth) 3 1-0 Palmeiras (Youth) 1
DR Congo Super Ligue
F16/05 19:00 Vita Club de Mokanda 2 1-0 FC Kondzo 1
F16/05 17:00 Etoile du Congo 0-3 Inter club 1
F16/05 17:00 Nico-Nicoye 2 0-1 FC Nathalys 1
TBD16/05 19:00 CARA Brazzaville - AS Cheminots
TBD16/05 18:30 TP Mazembe Englebert - AS Vita Club
Turkey A2 League U19
F16/05 14:00 Altay Spor KulubuU19 1 4 2-3 Samsunspor U19
F16/05 14:00 Ankaraspor U19 2 0-0 Eskisehirspor U19 3
F16/05 14:00 Buyuksehir BLD.Spor U19 2 3-1 Caykur Rizespor U19 1 3
F16/05 14:00 Umraniyespor U19 1 1-2 Bandirmaspor U19
Georgia Division
F16/05 15:00 FC Metalurgi Rustavi 3 3-1 Chikhura Sachkhere 2
F16/05 15:00 FC Sioni Bolnisi 2 0-1 WIT Georgia Tbilisi 7
Bulgaria Premier League Women
F16/05 16:00 Levski Chepintsi (w) 1-5 Enko Plovdiv (w)
F16/05 12:00 Lokomotiv Plovdiv (w) 1 6-2 Pirin Blagoevgrad (w) 2
Germany Regionalliga
F16/05 16:00 SC Freiburg (Youth) 1 5-1 Eintracht Stadtallendorf 1
F16/05 16:00 FSV Mainz 05 (Youth) 3-1 Vfr Aalen 1
F16/05 16:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) 2 2-2 Rot-Weiss Oberhausen 2
F16/05 16:00 Sportfreunde Lotte 2-2 Koln (Youth)
P16/05 15:30 VSG Altglienicke - Chemnitzer
P16/05 15:30 VfB Auerbach - Hertha BSC Berlin Youth
P16/05 15:30 SV Babelsberg 03 - FC Lokomotive Leipzig
P16/05 15:30 BSG Chemie Leipzig - FSV Union Furstenwalde
P16/05 15:30 ZFC Meuselwitz - Carl Zeiss Jena
P16/05 15:30 Tennis Borussia Berlin - Bischofswerdaer FV
P16/05 15:30 BFC Viktoria 1889 - Berliner AK 07
P16/05 15:30 Germania Halberstadt - Berliner FC Dynamo
P16/05 15:30 Energie Cottbus - FSV Optik Rathenow
P16/05 15:30 Lichtenberg 47 - FSV luckenwalde
Austrian 3.Liga
P16/05 21:00 Wolfsberger AC Amateure - ATSV Stadl Paura
P16/05 21:00 SV Ried B - Allerheiligen
P16/05 21:00 Union Gurten - SV Spittal
P16/05 21:00 Vocklamarkt - FC Wels
P16/05 21:00 WSC Hertha Wels - Sturm Graz (Youth)
Moldovan women s football league
F16/05 15:00 CS Noroc (w) 2 3-1 FC Maksimum (w) 1 1
Sweden Div 3 Mellersta
P16/05 19:00 Enkoping - Karlbergs BK
P16/05 18:00 Vastra Frolunda - Varbergs GIF FK
P16/05 18:00 Gottne IF - Notvikens IK
P16/05 18:00 Sandviks IK - Bodens BK
P16/05 17:00 IFK Osterakers Fk - FC Gute
P16/05 16:00 Angelholms FF - Dalstorps IF
P16/05 16:00 BK Astrio - Vinbergs IF
P16/05 16:00 Eskilsminne IF - Torslanda IK
P16/05 16:00 Husqvarna - Onsala BK
P16/05 16:00 Taftea IK - Umea FC Academy
P16/05 16:00 Kvarnsvedens IK - IFK Stocksund
P16/05 16:00 Skiljebo SK - Gamla Upsala SK
P16/05 15:30 Savedalens IF - Hoganas BK
P16/05 15:00 Friska Viljor FC - Froso IF
P16/05 15:00 Ytterhogdal IK - Skelleftea FF
P16/05 15:00 Sandvikens AIK FK - Enskede IK
Zambia Super League
F16/05 17:00 Nkana FC 1 1-2 Lusaka Dynamos 2
F16/05 15:00 Indeni FC 1 3-4 NAPSA Stars 1
TBD16/05 17:00 Green Buffaloes - Zanaco
Belarus Pershaya Liga
F16/05 19:00 Volna Pinsk 1 2 1-0 FK Orsha 2
F16/05 17:00 Dnepr Mogilev 2 3-1 Kommunalnik Slonim 2
F16/05 15:00 FC Belshina Babruisk 2 2-0 Arsenal Dzyarzhynsk 1 1
J-League Division 3
F16/05 09:00 Kataller Toyama 1 3-0 Azul Claro Numazu 1
F16/05 09:00 Roasso Kumamoto 2-0 AC Nagano Parceiro
F16/05 09:00 Fukushima United FC 2-0 Vanraure Hachinohe FC
F16/05 08:00 Imabari FC 1 1-1 Kamatamare Sanuki 2
F16/05 08:00 Yokohama SCC 0-2 Miyazaki 1
F16/05 08:00 Grulla Morioka 1 0-2 FC Gifu 2
Hungary Womens Division 1 League
F16/05 19:00 Szetomeharry (w) 2-3 Viktoria FC Szombathely (w)
Australia FFA Cup
F16/05 10:30 Rockingham City FC 1 1-2 Gosnells City 1
F16/05 09:00 Brahma Lodge FC 3 3-3 Metrostars SC 3
Kenya Super League
F16/05 16:00 Mathare United 0-0 Vihiga United
F16/05 16:00 Gor Mahia 1-0 Nairobi Star City 1 3
F16/05 16:00 Sofapaka FC 2-0 Wazito FC
Rwanda National League
F16/05 17:00 Mukura 2 1-2 Marines FC 2
F16/05 17:00 AS Kigali 1 1-2 Musanze FC 2
F16/05 17:00 Etincelles 2 1-1 Police FC 1
F16/05 17:00 Espoir FC 1 1-1 Sunrise FC 2
Guatemala D2
F16/05 19:59 Quiche FC 1 1-1 CSD Solola 4
F16/05 00:00 Club Aurora 3 0-0 Nueva Concepcion 2
Paraguayan Division 2
F16/05 23:00 Atyra FC 1-2 Tacuary
F16/05 18:00 Sportivo Trinidense 2-1 Sportivo Ameliano
F16/05 18:00 Deportivo Capiata 1-1 Guarani de Trinidad 1
F16/05 18:00 resistencia SC 1 1-1 General Caballero 1
Senegal Premier League
F16/05 21:00 CNEPS Excellence 2 0-1 ASEC Ndiambour 2
F16/05 20:30 Pikine 1 4 1-0 Mbour 1
F16/05 20:30 Toure Kunda Footpro 2-2 AS Douanes Dakar
F16/05 20:30 Generation Foot 1-0 AS Dakar Sacre Coeur
F16/05 20:30 Casamance 2-2 US Goree 1 3
F16/05 20:30 NGB ASC Niarry Tally 1 0-1 Teunhueth FC 1
Spanish Ladies Premier League
F16/05 14:00 Levante UD (w) 1 1-1 Santa Teresa CD (w) 2
F16/05 14:00 Real Madrid (w) 1 2-0 Eibar (w)
F16/05 13:00 CDEF Logrono (w) 1 2-1 UD Granadilla Tenerife Sur (w) 2
Australia NPL Queensland U23
F16/05 09:45 Brisbane Strikers U23 1 3-1 Moreton Bay United U23 2
F16/05 09:15 Lions FC U23 1-2 Peninsula Power U23 1
F16/05 08:00 Sunshine Coast Wanderers U23 3 3-2 Eastern Suburbs U23(AUS) 1
F16/05 06:50 Ipswich knights U23 4-0 Western Pride FC U23 3
Iceland U19 League
21:30 Dahl vickreni Ma GREE U19 - Throttur Reykjavik U19
F16/05 21:30 Dahl vickreni Ma GREE U19 4 4-2 Throttur Reykjavik U19 1 2
Slovenia U19
F16/05 17:56 Ns Mura U19 1 0-3 Domzale U19 4
F16/05 14:00 NK Triglav Kranj U19 2 3-1 NK Radomlje U19 1 3
Italian Women Division 1
F16/05 17:00 Bari (w) 1-2 San Marino College (w)
F16/05 17:00 AGSM Verona (w) 1 0-0 Napoli (w) 2
F16/05 14:30 Res Roma (w) 2 0-1 Juventus (w) 2
Finland - Kakkonen Lohko
TBD16/05 19:30 GBK Kokkola - PS Kemi Kings
P16/05 19:30 Narpes Kraft - Jakobstads Bollklubb
P16/05 18:30 Ilves Tampere II - Vantaa
Denmark - 2.Liga
F16/05 15:00 BK Avarta 3 2-2 AB Tarnby 1
Brazil Campeonato Alagoano
F16/05 23:00 Desportiva Alianca Youth 1 1-1 CS Esportivo AL 1
F16/05 00:00 Centro Sportivo Alagoano 3 0-0 CRB AL 1
Serbia U19 League
F16/05 16:16 Radnicki Nis U19 6-0 FK Trayal Krusevac U19 1
F16/05 13:05 FK Radnicki 1923 U19 3-0 FK Internacional U19 1
F16/05 13:05 Vojvodina U19 4-0 RFK Novi Sad 1921 U19 1
F16/05 12:57 Partizan Belgrade U19 2 1-2 TSC Backa Topola U19 4
USA National Premier Soccer League
F16/05 21:15 FC Matata 1 6-4 Saint Louis Club Atletico 2
F16/05 04:00 Forward Madison FC 2 1-0 North Carolina 1
F16/05 04:00 San Diego 1904 FC 3 1-3 Detroit City 1
F16/05 03:30 Maryland Bobcats FC 1 3 0-2 LA Force 3
F16/05 03:00 Milwaukee Torrent 4 3-2 Panathinaikos Chicago 2
F16/05 03:00 Pensacola City FC 3-3 Tallahassee SC 1 2
F16/05 03:00 Appalachian FC 2 0-1 Georgia Revolution 2
F16/05 01:30 Florida U23 0-2 Florida Elite
P16/05 04:00 LSA Limeno - Potros FC
P16/05 03:00 Denton Diablos FC - Katy 1895 FC
USA Women Premier League
01:00 Racing Louisville (W) - FC Kansas City (w)
F16/05 04:20 North Alabama SC (w) 2 0-3 Chattanooga Red Wolves (w) 2
Hong Kong 3rd Division
F16/05 11:30 Tsuen Wan 4 1-1 Tsun Tat Kwok Keung 2 5
F16/05 09:30 New fair Kuitan 1-9 King Mountain
F16/05 09:30 Lansbury FC 1-4 Ornament FC 1
F16/05 09:30 KCDRSC 1 0-2 Sai Kung 1
F16/05 09:30 Islands 1-3 Convoy Sun Hei 1
F16/05 09:30 Wing Go FC 1 2 0-1 Fukien AC 1
El Salvador Reserves League
F16/05 01:15 Alianza FC San Salvador U20 2 3-3 CD Aguila Reserves 1
Panama Liga Prom
F16/05 02:00 Sporting San Miguelito Reserves 2 1-0 Plaza Amador Reserves 1
P16/05 01:00 Atletico Chiriqui Reserves - SD Atletico Nacional
Finland Ykkonen Women
F16/05 17:00 EBK (W) 2 5-0 Turun Weikot (w)
F16/05 15:00 VJS Vantaa (w) 5-1 Ilves/2 (w) 1
F16/05 14:00 TPS Turku (w) 1-0 HauPa (w)
Norway 2.Liga
P16/05 19:00 Kongsvinger - Eidsvold Turn
P16/05 19:00 Brattvag - Hodd
P16/05 19:00 Asker - Baerum SK
P16/05 19:00 IF Floya - Senja
P16/05 19:00 Alta - Tromsdalen
P16/05 19:00 Floro - Valerenga B
P16/05 19:00 Kvik Halden - Moss
P16/05 19:00 Nardo FK - Levanger FK
P16/05 19:00 Skeid Oslo - Kjelsas
P16/05 19:00 FK Arendal - Notodden FK
P16/05 19:00 Oygarden FK - Sotra
P16/05 19:00 Vard Haugesund - Egersunds IK
P16/05 19:00 Flekkeroy - Fram Larvik
P16/05 19:00 Odd Grenland 2 - Rosenborg B
Dominican Republic Liga
F16/05 00:00 Atletico De San Francisco 2 0-2 Atletico Vega Real 2
Poland Regional League
F16/05 15:30 MKS Piaseczno II 0-4 MKS Polonia Warsaw 1
TBD16/05 22:30 Cuervos FC - AP Brychczy Warsaw
TBD16/05 22:00 Korona Warsaw - Rzadza Zalubice
TBD16/05 19:00 Polonia Warszawa (Youth) - Victoria Sulejowek 2
BRA SPB
F16/05 17:00 Tuna Luso 1 4-2 SC Paysandu Para 2
F16/05 16:00 Fluminense PI 2 0-1 Tiradentes/PI 3
F16/05 16:00 Altos/PI 4 1-1 Picos 2
F16/05 16:00 Parnahyba PI 2 1-1 River PI
F16/05 16:00 4 de Julho 3 3-1 EC Flamengo PI 4
F16/05 00:00 Clube Do Remo 1 3-0 Castanhal PA 3
Kampuchea Super League
F16/05 12:30 Prey Veng 6-0 Soltilo Angkor
Italian Youth League B
F16/05 13:00 Reggina U19 2 0-3 Frosinone U20
Australia Brisbane Premier League Reserves
P16/05 09:00 Acacia Ridge Reserves - The Gap FC Reserve
P16/05 09:00 Albany Creek Reserve - Centenary Stormers Reserves
P16/05 09:00 St George Willawong Reserves - University of Queensland FC Reserve
QLD Premier League
F16/05 12:15 Brisbane Roar (Youth) 5-1 Redlands United FC 1
F16/05 12:05 Queensland Lions SC 2 0-1 Peninsula Power 3
F16/05 12:00 Brisbane Strikers 1 1-4 Moreton Bay United 1
F16/05 10:15 Sunshine Coast Wanderers FC 1 3-1 Eastern Suburbs Brisbane 2
Mexico Segunda Division
F16/05 21:00 CD Cruz Azul Hidalgo 2 1-1 Irapuato 2
Mauritania Division 2
F16/05 21:45 FC Oasis 2 0-1 FC Medina 3 1
F16/05 19:35 FC Nouakchott 1 1-1 FC Dar El Barka 1
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
F16/05 19:00 Fatima U17 2-3 Uniao Leiria U17
F16/05 18:00 Sacavenense U17 2-3 Belenenses U17
F16/05 17:30 Real Sport Clube U17 0-1 Sintrense U17
F16/05 14:00 FC Famalicao U17 2-2 Boavista U17
F16/05 14:00 Pacos Ferreira U17 0-1 Padroense U17
F16/05 14:00 Rio Ave U17 2-2 Spg C Braga U17
F16/05 14:00 Salgueiros U17 3-1 Sp Espinho U17
F16/05 14:00 Regua U17 0-4 Lusitania Lourosa U17
F16/05 14:00 Tondela U17 5-0 Academico Viseu U17
F16/05 14:00 Seia FCU17 2-5 Feirense U17
F16/05 14:00 Marialvas U17 0-8 Academica Coimbra U17
F16/05 14:00 GD Estoril-Praia U17 6-0 Peniche U17
F16/05 14:00 Cova da Pied U17 2-0 Vitoria FC Setubal U17
P16/05 14:00 Chaves U17 - Palmeiras FC(U17)
P16/05 14:00 Limianos U17 - GD Braganca U17
The women s league of Argentina
F16/05 18:00 Excursionistas (w) 4 1-2 Comunicaciones(W) 1 3
F16/05 17:00 Lanus (w) 2 1-1 Defensores de Belgrano (w) 1
F16/05 16:00 El Porvenir (w) 2 1-7 Racing Club (w)
Romania U19 League
F16/05 13:05 LPS Buzau U19 1 2 0-7 Dinamo Bucharest U19 6
Austrian Frauen Bundesliga
F16/05 16:00 Sudburgenland (w) 3 3-0 SKV Altenmarkt (w) 1
POL WD1
F16/05 18:00 GKS Gornik Leczna (w) 4-1 Row Rybnik (w) 1
F16/05 16:00 Biedrzychowice (w) 3 2-6 GKS Katowice (w)
F16/05 14:00 APLG Gdansk (w) 1 0-0 AZS UJ Krakow (w) 1
Nicaragua Segunda Division
F16/05 19:59 Matagalpa FC 1 3-0 Atletico Somotillo 3
Estonia Womens Meistri Liiga
F16/05 14:00 Vaprus Parnu (w) 1-0 FC Lootos Polva (w)
El Salvador Liga Feminina
F16/05 00:30 Municipal Limeno (w) 3 4-2 CD FAS (w) 4
Portugal Campeonato Nacional
F16/05 21:00 Sporting Braga II 3 0-1 Pevidem SC 1 6
F16/05 21:00 Estrela da Amadora 1 2-3 Vitoria Setubal 3
F16/05 19:59 Sporting CP B 2 2-1 Louletano 3
F16/05 19:59 Oriental Dragon 3 3-1 Mokala Pancheners 3
F16/05 19:59 Merelinense 0-1 Montalegre
F16/05 19:59 Lusitania 3 0-0 CF Canelas 2010 3
F16/05 19:59 Loures 3 0-1 FC Caldas 5
F16/05 19:59 Sanjoanense 2 1-0 Leca 3
F16/05 19:59 Marr Tino 4 2-2 FC Felgueiras 3
F16/05 19:59 Mirandela 4 0-1 Fafe 2
F16/05 19:59 Oliveira Hospital 1 5 2-2 Benfica C.Branco 1 1
F16/05 19:59 Olhanense SC 3 0-1 Amora FC 1
F16/05 19:00 Maritimo B 6 2-1 Amarante 5
F16/05 17:00 Maria da Fonte 1 6 2-3 Vitoria Guimaraes B 1 5
F16/05 14:00 Real Sport Clube Queluz 1 1-0 Praiense 4
Germany Bundesliga II Women
F16/05 16:00 Saarbrucken (w) 1 1-3 TSG 1899 Hoffenheim II (w)
F16/05 16:00 Andernach (w) 2-1 Wurzburger Kickers (w) 1
F16/05 16:00 Wolfsburg II (w) 1 1 4-1 FC Gutersloh (w)
F16/05 13:00 Monchengladbach (w) 1 0-2 Carl Zeiss Jena (w) 1
F16/05 13:00 Herforder SV (w) 1 2-2 FFC Turbine Potsdam II (w)
F16/05 13:00 Ingolstadt 04 (w) 2-0 FFC Frankfurt II (w) 1
F16/05 13:00 FFC 08 Niederkirchen (w) 0-5 Bayern Munich II (w)
Nicaragua Apertura league
F16/05 05:00 Diriangen 2 3-0 Walter Ferretti 2
Romania Liga 1 Women
F16/05 12:10 Universitatea Galati (w) 3 0-1 Becicherecu Mic (w) 3
F16/05 12:00 Banat Girls (w) 3-4 Uni Alexandria (w)
F16/05 12:00 Vasas Odorhei (w) 1 4-0 Piros Security (w) 2
F16/05 12:00 Fairplay Bucuresti (w) 1 1-0 Independenta Baia Mare (w) 2
Greece Super League Women
F16/05 18:00 Giannina (w) 2 2-0 Amazones Dramas (w) 1
F16/05 18:00 Agia Paraskevi (w) 1 5-0 Neos Asteras Rethymno (W)
Italy Youth Championship Cup
TBD16/05 16:15 ADC Viterbese U19 - Olbia U19
Brazil Campeonato Capixaba
F16/05 22:00 Vitoria ES 1 1-1 Real Noroeste 4
Northern NSW U20 League
F16/05 08:00 APIA Leichhardt Tigers U20 0-0 Blacktown City FC U20
F16/05 06:30 Sydney United 58 U20 1 1-5 Sydney Olympic U20 1
F16/05 06:30 Wollongong Wolves U20 1 2-2 Rockdale City Suns U20 3
Ukraine Division 3
F16/05 18:01 MFK Mykolaiv II 1 2 1-1 Nikopol-NPGU 1 4
F16/05 17:00 FC Bukovyna chernivtsi 2 0-0 Rubikon
F16/05 14:00 Real Pharma Ovidiopol 5 0-3 SC Tavriya 1 3
F16/05 14:00 FC Karpaty Lviv 1 3 2-2 Obolon Brovar Kiev II 1
Brazil Campeonato Maranhense
F16/05 17:00 Sampaio Correa 3 1-0 Moto Club Sao Luis MA 3
Croatia U19 League
F16/05 16:00 NK Istra 1961 U19 2 3-0 Zagreb locomotive U19 4
QLD Division 1
F16/05 10:15 Magic United TFA 2 0-0 Taringa Rovers 1
Senegal Ligue 2
F16/05 19:00 Amitie FC 1 0-0 ASC Linguere 1
Brazil U20 Cup
F16/05 22:30 Uniao Inhumas U20 1 0-0 Rio Verde U20 1 2
Croatia First League Women
F16/05 19:30 Viktorija SB (w) 2 1-2 Marjan Split (w) 1
F16/05 19:00 ZNK Split (w) 1 2-2 ZNK Osijek (w) 1 4
F16/05 16:00 ZNK Agram (w) 1 1-4 Dinamo Maksimir (w)
Australia Gold Coast Premier League
F16/05 09:00 Robina City Blue 0-5 Nerang 1
Argentine Torneo A
F16/05 23:45 Sarmiento Resistencia 1 0-3 Racing de Cordoba 4
F16/05 23:00 Deportivo Camioneros 1 2-0 Sol de Mayo 3
F16/05 23:00 Defensores Belgrano (VR) 2 4-1 Crucero del Norte 3
F16/05 22:30 Huracan Las Heras 1 3-0 Club Ciudad de Bolivar 1
F16/05 22:30 Sportivo Belgrano 4 1-1 Chaco For Ever 4
F16/05 22:30 CA Juventud Unida San Luis 4 0-2 Deportivo Madryn 2
F16/05 22:30 Defensores Pronunciamiento 1 2 0-0 Central Norte Salta 2
F16/05 22:00 Desamparados 2 3-3 Sportivo Penarol 2
F16/05 22:00 Juventud U.Gualeguaychu 2 0-2 Douglas Haig 2
F16/05 22:00 Club Circulo Deportivo 2 1-3 Club Cipolletti 4
F16/05 21:30 Sansinena 6 1-4 Olimpo Bahia Blanca 4
F16/05 21:30 Gimnasia yTiro 2-0 Gimnasia C. Uruguay 1
Ivory Coast Premier Division
F16/05 22:00 Societe Omnisports De L Armee 1 1 0-0 SOL FC Abobo 1 4
F16/05 19:59 Tanda 2 0-1 Bouake FC
F16/05 19:30 Racing Club Abidjan 2 2-2 ASEC MIMOSAS
Tajikistan Vysshaya Liga
F16/05 16:00 FK Eskhata 2 0-2 FC Istiklol Dushanbe 2
F16/05 16:00 Dushanbe-83 3 1-1 FC Istaravshan 1
Honduras Liga de Ascenso
F16/05 00:30 CD Victoria La Ceiba 3 4-1 Olancho FC 1 2